Święty interes (2010)

Swiety interes
Reżyseria: Maciej Wojtyszko

Komedia o dwóch braciach Leszku i Janku, zaczyna się w momencie, gdy obaj przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Na miejscu okazuje się, że ojciec cały majątek pozostawił w spadku fundacji im Jana Pawła II. Ta wiadomości doprowadza braci do szału. Na pomysł, jak powetować sobie finansową stratę, wpadają, gdy odnajdują w stodole stary samochód, którym - jak wieść niesie - jeździł sam Karol Wojtyła… Gdy miejscowi dowiadują się o planach braci, postanawiają zebrać pieniądze i odkupić cudowne auto, które – w co głęboko wierzą – ma moc uzdrawiania. Leszek i Janek postanawiają zweryfikować wartość rynkową samochodu i sprzedać je temu, kto da więcej, aby móc spłacić swoje długi. Problem w tym, że wierzyciel braci już wpadł na ślad cudownego wozu...

Obsada:

Pełna obsada

Całkiem zabawna komedia z humorem sytuacyjnym. Tatuś zostawia w spadku swoim synom samochód, który ponoć należał kiedyś do Wojtyły. Film opowiada o tym, co Z tego wynikło. :)
Nie jest to co prawda "Ogród Luizy", ale filmy Wojtyszki dobrze się ogląda.

Po filmie uznałam,że zrobiłam świetny interes kupując bilet.Historia braci którym umiera ojciec,który nie zostawia im nic-na co w skrytości ducha liczyli.Jedynym majątkiem jest szopa pełna rupieci,ale nic bardziej mylnego-okazało sie bowiem,że ojciec miał prawdziwy skarb-auto Karola Wojtyły- Warszawę.Ale nie walory estetyczne świadczył o atrakcyjności tego auta ale jego walory uzdrawiające.Adamczyk i Woronowicz dla których te role zostały napisane spisali się na medal.Zabawny film z podtekstem.

rozumiem że to 10/20 ;-)

jak dla mnie w "tutejszych" ocenach 10/10

Nie spodziewałem się po Macieju Wojtyszce aż tak słabego filmu. Porażka.

jakilcz
peeroog
kamil288
matadu
WilliamPanasiuk
bambi12
ScuMmy
meteorhejmen
Mario
Uciekinier