Zdobyć Woodstock (2009)

Taking Woodstock
Reżyseria: Ang Lee

"Taking Woodstock" to pełna kolorów i muzyki komedia, która powstała na podstawie pamiętnika Elliota Tibera pod tytułem "Taking Woodstock: A True Story of a Riot, Concert, and a Life". Autor będący tutaj głównym bohaterem prowadzi wraz z rodzicami podupadający finansowo motel w Catskills. Nic nie wskazuje na to, że latem 1969 roku Tiber znajdzie się w centrum wydarzeń historycznych. Oto bowiem będzie nie tylko świadkiem, lecz przyczyni się wręcz do organizacji najsłynniejszego na świecie koncertu, który stanie się symbolem pokolenia Hipisów.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Agn Lee nie przestaje zaskakiwać. Po tak różnych filmach jak "Hulk", "Przyczajony tygrys...", "Brokeback Mountain" czy "Lust, caution", wyreżyserował historię skromnej rodziny, która przypadkiem znalazła się w centrum wydarzeń najważniejszego festiwalu w historii. Jest dowcipnie i udało się chyba również odtworzyć klimat oryginalnego Woodstocku, zabrakło niestety solidnego scenariusza, przez co wyszło trochę stereotypowo i nie tak ciekawie jak mogło. Raczej dla fanów.

Idealny wybór dla lekkoduchów upajających się weekendowym lenistwem. Jak zwykle genialna Imelda Staunton w roli matki - węszę nominację do Oscara za rolę drugoplanową.

Byłem w centrum organizacji Jarocina '93. Niesamowita przygoda. Oczywiście nie ta skala, ale i tak łatwo dojść do wniosku, że scenariusz za bardzo skupia się na Tiberze. Jakby dobrowolnie rezygnując z fascynującej historii. Trochę szkoda, ale też jest bardzo dobrze.

Kulisy organizacji festiwalu Woodstock. Idylliczna opowieść o legendarnym koncercie, który miał zmienić świat. I dla niektórych - zmienił.

MRZVA
VacoVolare
jango
fb-100000716658034
doremido
sabort
DaveWilson
PsychoboyRama
got3n
argasek