Tam i z powrotem (2002)

Reżyseria: Wojciech Wójcik

Rok 1965. Zdolny lekarz (Janusz Gajos) z uwagi na AK-owską przeszłość i programową apolityczność, nie może otrzymać paszportu, a przez to spotkać się z żoną i córką mieszkającymi w Anglii. Jeden z pacjentów (Jan Frycz) marzący o ucieczce z Polski, proponuje dość ryzykowne rozwiązanie problemu. Paszport trzeba kupić, a jedynym sposobem zdobycia pieniędzy jest napad na bank. Podjęcie decyzji o napadzie to niestety dopiero początek drogi ku "wolności".
Film ukazuje dramat ludzi żyjących w ówczesnych czasach, ludzi którzy nierzadko stawali przed wyborem: żyć w zgodzie z własnym sumieniem czy zapewnić szczęście i bezpieczeństwo swoim najbliższym.

Obsada:

Pełna obsada

To jest naprawdę dobre, sprawnie zrealizowane kino, ze świetnym scenariuszem i popisem aktorstwa w wykonaniu Janusza Gajosa i Jana Frycza.
To trzeba obejrzeć :)

Takie genialne filmy w Polsce powstają, a milczy się o nich. Skandal!

Świetny film, nie rozumiem dlaczego tak mało znany? Gdyby nie filmaster, chyba nigdy bym o nim nie usłyszał. Trzyma w dużym napięciu momentami. Polecam,

Kino moralnego niepokoju/kino akcji/thiller osadzony w rzeczywistości PRL lat 60-70. Bardzo dobra gra aktorska, fabuła dająca wiele pożywki dla przemyśleń. Do tego znakomicie oddany miniony klimat tamtych lat, który można doskonale poczuć oglądając ten film

Fantastyczny film, chwała rekomendacjom za takie perełki.

Film wcale przyjemny, świetne aktorstwo, ale żeby od razu w zachwyt wpadać. Bez przesady.

asthmar
dvdmaniak
bartje
jakilcz
exellos
duri
Ambrotos
UKF
UKF
nn
nn
Uciekinier