Taniec Delhi (2012)

Tanets deli
Reżyseria: Iwan Wyrypajew

Film o tancerce, która inspiruje się brudnymi rynkami Delhi. Reżyser w siedmiu krótkich etiudach pokazuje metaforę narodzenia sztuki - z bólu, brudu i ludzkiego cierpienia. Akcja wszystkich etiud rozgrywa się w jednym miejscu - w miejskim szpitalu. Tutaj bohaterowie spotykają się, kochają, przeżywają odejście swoich bliskich i podejmują próby znalezienia harmonii, spokoju i miłości. Każda etiuda to oddzielna interesująca historia z zakończeniem. Jednak tylko razem tworzą całość. (Sputnik)

Obsada:

Pełna obsada

Myslalam o uczuciach sie juz nie mowi, ze to talki rodzaj wspolczesnego tabu. Na szczescie jest Wyrypajew . Na szczescie jest "Taniec Delhi". Na szczescie obejrzalam ten film!

Top ten NH2013.

Tanie kino dla BAB ;-)

Normalnie chyba Ci się filmy pomyliły. ;)

Nie wiem czy umiem napisać dłuższy tekst o "Tańcu Delhi", żeby to zrobić powinienem się jeszcze raz nań wybrać. Wyrypajew stworzyłfilm celowo teatralny, ale dialog jakim atakuje widza jest doskonały, mnie wystarczyło samo brzmienie słów i ich znaczenie. Taka pozycja słowa i aktora jak w "Tancu Delhi" jest właściwa innemu medium - teatrowi. Pozornie to najnudniejsza rzecz jaką można sobie wyobrazić - na ławce w szpitalu siedzi, w zależności od okoliczności, od jedna do czterech osób i mówią. Widać kawałek korytarza, stojącą na nim ławkę i nic więcej, a dzieje się tak wiele. Miłość, śmierć, zazdrość, współczucie, tworzenie - o tym wszystkim jest "Taniec Delhi". Najlepszy film jaki widziałem w tym roku.

Zawsze możesz iść na to do teatru i napisać recenzję porównawczą. :)

Po rosyjsku z sensem o miłości i śmierci. Jedna ławka, pięć osób. Jakim cudem wyszedł z tego genialny film?

jozeflorski
got3n
psubrat
doktorpueblo
Negrin
wonderfulspam
AdamRac
olamus
ayya
michuk