Tango Libre (2012)

Tango libre
Reżyseria: Frédéric Fonteyne

JC jest strażnikiem więziennym, zwyczajnym człowiekiem wiodącym monotonne życie. Jedyną ekstrawagancją na jaką sobie pozwala jest nauka tanga raz w tygodniu. Pewnego wieczoru, podczas zajęć poznaje Alice, radosną trzydziestolatkę. Następnego dnia JC spotyka Alice w więziennym pokoju widzeń. Alice pojawia się tam, żeby odwiedzić dwóch więźniów - męża i kochanka. JC staje się świadkiem i uczestnikiem barwnego życia kobiety, która żyje zgodnie z własnymi pragnieniami i wedle własnych reguł. Więzienie stanowi tu metaforę niemożliwej natury związków między mężczyznami i kobietami. Jedyną szansą na rozejm są pokoje widzeń. Ostatnia część trylogii Fréderica Fonteyne traktującej o kobietach i miłości. Po "An Affair of Love" i "Gilles' Wife", oczami zakochanego strażnika więziennego oglądamy portret wolnej kobiety, która na wzór tanga akceptuje ograniczenia życia, aby tym bardziej je przekroczyć. (WFF)

Obsada:

Pełna obsada

Ktoś skomentuje może zwycięstwo tego filmu na WFF?

Jestem pewnie najgorszą osobą do skomentowania bo widziałem z konkursu tylko ten film. Podobał mi się, był oryginalny i fajnie sfilmowany, miał klimat. Dostał 7/10. Czy były lepsze, to już Wy musicie powiedzieć :)

Sympatyczny, nie do końca przewidywalny, momentami dziwaczny, taki że bałem się co też wymyśli za chwilę główna bohaterka lub bohater. No, fajny film taki dość. I WFF wygrał nawet.

feel-good movie a przy tym nie pozbawiony oryginalnosci

To jest film, który nie ma sensu. Może był tu materiał na komedię z Luisem de Funesem, ale reżyser próbuję z tego zrobić kino artystyczne. Ja tego nie kupuję. Science - fiction bez potworów. Nie dla mnie, ale może młodzieży się będzie podobał. Ja nie wiem ani o czym jest ten film, ani co reżyser chciał nam tym filmem powiedzieć. Raczej kicz.

Trochę rozumiem Twoje zdanie bo trochę podobnie się czułem oglądając. Ale mimo wszystko mi się podobało. Może jestem młodzież :)
Myślę, że pomogłoby temu filmowi dodanie elementów magicznych. Gdy patrzymy na to wszystko serio, fabuła nie wydaje się jakkolwiek prawdopodobna.

aneczka840
ScuMmy
Incognito
matadu
Poema
lamijka
JoannaChmiel
vintitres
takapanda
kinomaniak