Tangshan dadizhen (2010)

Reżyseria: Xiaogang Feng
Scenariusz: ,

Yuan Ni dowiaduje się, że po trzęsieniu ziemi jej dzieci zakopane są pod rumowiskiem. Jest postawiona przed dramatycznym dylematem, czy powinna ratować swojego syna Fonda, czy córkę Fan Teng. Uratowanie jednego dziecka spowoduje bowiem osuniecie rumowiska na drugie dziecko.
Pod presją czasu matka decyduje ostatecznie, że uratuje chłopca - Fonda. Nie wie jednak, że jej córka - Feng Teng - przypadkiem usłyszała, jakiego wyboru dokonała jej matka. Fang Teng cudem przeżywa katastrofę. Emocjonalny szok oraz bolesne wspomnienia sprawiają, że dziewczynka postanawia nie wyjawiać, skąd pochodzi i kim są jej rodzice. Wkrótce zostaje adoptowana przez chińską parę w średnim wieku, a jako dorosła kobieta wyjeżdża do Kanady, aby wyjść za mąż.
Kiedy w 2008 roku trzęsienie ziemi w Sichuan w Chinach powoduje kolejną falę tragedii, Fang Teng (Jingchu Zhang) przyłącza się do grupy ratunkowej i powraca do ojczyzny. Ta podróż będzie dla niej drogą po wybaczenie, walką z bólem i powrotem do własnej rodziny...

Obsada:

Pełna obsada
Skyscore
maksler
Redil
perelka
marwinek
fabiocristi