Dziękujemy za palenie (2005)

Thank You for Smoking
Reżyseria: Jason Reitman

Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Diabelnie inteligentna i przewrotna komedia. Domyślamy się, że reżyser szydzi z bohatera i jego cynicznego, pragmatycznego do bólu, bardzo amerykańskiego optymizmu, ale też lubi go chyba... A szyderstwo to tylko sposób zmuszenia do refleksji nad wartościami, które powodują, że jest jaki jest. Bomba!

wielka zbita z naiwnego konsumpcyjnego społeczeństwa,aż miło:)

całe szczęście oszczędzono widzowi moralitetów i dorych rad całkowicie skupiając się na pracy głównego bohatera. W efekcie "Dziękujemy za palenie" dostarcza całkiem solidną porcję dobrego humoru (żadkość jak na hollywoodzką produkcję). Osobną nagrodę powinn otrzymać osoba odpowiedzialna za obsadę - naprawdę genialne zestawienie.

Każdy ma jakiś talent. Nick ma talent do.. mówienia, a dokładniej - argumentowania. Przebije każdego (no, oprócz swojej ex żony i syna) w dyskusji. Odwraca kota ogonem i wygrywa. Robi ludziom wodę z mózgu. Pracuje dla przemysłu tytoniowego. Film opowiada w lekkiej komediowej konwencji o moralnych skutkach tego typu pracy. Może nazbyt lekkiej na mój gust, ale dzięki temu ogląda się go łatwo i przyjemnie.

beznazwybez
MureQ
angela2700
jakilcz
PrzemyslawLes
PedroPT
Horracy
lukreciusz
annemily
AlkioneX