Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007)

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Reżyseria: Andrew Dominik
Scenariusz: ,

Film skupia się na postaci Roberta Forda, członka gangu Jesse Jamesa, który zazdroszcząc Jesse′emu sławy i planując przejęcie kontroli nad grupą, zamordował go, strzelając mu w plecy.

Obsada:

Pełna obsada

Niemal nowe podejście do filmowego portretu.

Sprawnie nakręcony, ale brakowało mu "tego czegoś". W sumie banalny, ale miejscami z klimatem.

Długi i dobry. Piękne zdjęcia. Oglądaliśmy go na dwa razy.

ciągnie się i ciągnie, ale w sumie fajny film

Wszystko mi się podobało, zarzucana tu i ówdzie rozwlekłość opowieści - nie przeszkadzała mi specjalnie, bo film ma jakiś magnetyzm, swój własny rytm. Zdecydowanie klimat budują fantastyczne zdjęcia, rewelacyjne operowanie kolorem, scenografie i ich autentyzm. Zagrane świetnie.
Kurcze, aż mam ochotę obejrzeć jeszcze raz, niesamowity film...

I tylko 7? Czemu?

Wypadkowa to 7.5 ! Napisałam, że rozwlekłość nie przeszkadzała mi specjalnie, co nie znaczy, że mi nie przeszkadzała w ogóle :)
Zastanawiam się, ciągle chodzą za mną zdjęcia...Ale też poza stroną wizualną i dramatycznymi fragmentami nie wygięło mnie i nie wytarmosiło. Przejmujący i piękny, ale nie na 8mkę...

Świetna gra Brada Pitta i Casey'a Afflecka. Według mnie najlepsza ekranizacja przygód Jessego Jamesa, jaka dotąd powstała.

Bardzo interesujący, nieschematyczny western. Pitt gra naprawdę nieźle. Forma plastyczna na wysokim poziomie. Znacznie lepszy niż "Męstwo" Coenów.

Brad Pitt kradnie cały film, jest po prostu fantastyczny. Film niesamowicie mnie wciągnął, ale po zabójstwie Jamesa było już tylko 40 minut pustki. 7,5/10

Znakomicie zrobiony film, niemal pod każdym względem. Gwiazdki odejmuję za długość, bo jednak to nie Bollywood i 2.33h to za dużo. Gwiazdą tego filmu paradoksalnie nie jest Brad Pitt, tylko Cassey Affleck, moje niedawne odkrycie. Jakiż ten chłopak ma świetny, matowy głos!

Nola
murrayostril
hohenlohen
przemyslawszwaczka
patrycja76
bartje
grandar
niesiolowska
baraka81
GARN