Aviator (2004)

The Aviator
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz:

Historia życia ekscentrycznego milionera, Howarda Hughesa - miłośnika lotnictwa, konstruktora, filmowca... i człowieka boleśnie doświadczonego przez chorobę psychiczną.

Obsada:

Pełna obsada

Nuda, nuda, nuda. Trzy razy się można zdrzemnąć, DiCaprio gra zupełnie nijak, masa koszmarnych dłużyzn. Biorąc pod uwagę długość filmu -- szkoda czasu.

Próbował, próbował, ale nie przekonał mnie do siebie DiCaprio i tym razem. Film miał być wielki a wyszedł przeciętny. A jak na Scorsese słaby. Szkoda.

Prawda, nienajlepszy DiCaprio. Ale skoro "i tym razem", to podejrzewam, że nie widziałeś ani "Catch me if you can", ani "Revolutionary Road"? :]

"Chłopców z ferajny" oceniłam na 7 - "Aviator" powinien być jednak oczko niżej. Ale niechętnie, bo lubię Cate Blanchett.

Zbyt chaotyczny, wspaniala Blanchett

Bezczelnie świetna rola DiCaprio.

Jakby nie DiCaprio, film nie byłby tak znakomity- a tak super :)

W angielskim istnieje określenie „larger than life” (dosł. „większy niż życie”) oznaczające kogoś, kto przerasta swoje otoczenie; kto odciska piętno w kulturowej pamięci wielkimi dokonaniami; kto posiada przepotężną charyzmę połączoną niekiedy z ekstrawaganckim stylem bycia. Termin ten, na ile potrafię ocenić, jest całkowicie wyzbyty z ironii. Konotuje uznanie w stanie czystym. Wśród wszystkich amerykańskich magnatów – może nawet wśród wszystkich amerykańskich milionerów – Howard Hughes zasługuje na miano „większego niż życie” najbardziej. Oddziedziczył majątek po ojcu-wynalazcy (Hughes senior zarobił krocie na wiertle naftowym), a potem prawie wszystko, czego się dotknął, przemieniało się w złoto. Był reżyserem i producentem filmowym, konstruktorem samolotów, pilotem-oblatywaczem, inwestował w nieruchomości. Był również chory psychicznie. Martin Scorsese nie szczędzi swojemu biopikowi rozmachu, a Leonardo DiCaprio tworzy mistrzowską kreację, lecz sam film jest o całą godzinę za długi.

duzulek
patrycja76
JussieHellstroem
bartje
JUMAN
malamadi
bjag
beznazwybez
luckaminski
AnnaSak