Big Short (2015)

The Big Short
Reżyseria: Adam McKay

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn - poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa - doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

"W głębi serca wszyscy czekamy na nadejście końca świata". Znajdą się tacy, co postawią nań duże pieniądze. Więcej na temat filmu tutaj: https://esotericsurgery.wordpress.com/2016/01/10/w-kinie-big-short-2015/

Fajny mix dokumentu i fabuły. Świetnie przedstawiony niedawny światowy kryzys finansowy, bez typowego dla amerykańskich lewicowców antykorporacyjnego patosu, który zastąpił jadowity humor. Smaczne jak dobre kubańskie żarcie.

Może i "Big short" to faktycznie najciekawszy oscarowy film, ale, nie czarujmy się, ostra konkurencja jest w kategorii "Długometrażowy film animowany", a nie "Najlepszy film". Adam McKay nakręcił dobrą rozrywkową produkcję, która pozostawia złudzenie, że lepiej orientujemy się w tym jak działa Wall Street. Osobiście nie mam złudzeń, jutro rano nie będę potrafił rozwinąć skrótów CDO i CDS. Siła "Big short" tkwi w tym, że o finansach opowiada pławiąca się w pianie Margot Robbie, a nie w tym, co mówi.

kocio
Vader
ScuMmy
Habdank
deliberado
JUMAN
emerenc
beznazwybez
kajag
chininadlanel