Bling Ring (2013)

The Bling Ring
Reżyseria: Sofia Coppola
Scenariusz:

Film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką. Opowiada o grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. To co zakazane, niesie jednak za sobą konsekwencje. "Bling Ring" ukazuje portret pokolenia zawieszonego między sławą a rzeczywistością. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Tak się bawi, tak się bawi zblazowana młodzież amerykańska. Cała historia oparta jest na faktach. Punktem wyjścia dla scenariusza był ten artykuł: http://www.vanityfair.com/culture/features/2010/03/billionaire-girls-201003 Do poczytania PO SEANSIE. Seriously, jeśli przeczytacie teraz, oglądanie nie będzie miało najmniejszego sensu. Czemu? Bo film Coppoli to bardziej paradokument (i jako taki ma swoją wartość) niż fabuła (ani to kryminał, ani dramat, ewentualnie obyczajówka), bohaterowie są skrajnie jednowymiarowi (naprawdę ciekawe są tu tylko ofiary; jeśli już zasiądziecie przed ekranem, to dobrze im się przyjrzyjcie), a scenariusz – prosty jak budowa cepa (szereg powtarzalnych scen, kulminacja, kurtyna) i pozbawiony wniosków. Można by pomyśleć, że Sofia zrobiła po prostu przegląd celebryckich szaf i analizę modowych trendów. O tak, fatałaszków, butów, torebek i biżuterii naoglądacie się tu, aż Was zemdli. Jeśli jesteście fashionist(k)ami, to zdecydowanie film dla Was. Orgazm murowany.

To może nie tyle do poczytania PO seansie, co ZAMIAST niego? :)

Może być, że zamiast. Zależy, jaki nośnik człowiek preferuje. Ja lubię filmy. ;)

Ja też, ale nie te słabe :P

Taniej będzie przeczytać ;) Odniosłem wrażenie, że współczesne filmy o młodzieży generalnie są pozbawione wniosków. Raczej ograniczają się do pokazania jakiegoś zjawiska, a nie pytają o jego genezę czy konsekwencje.

Zacznę od tego co przyciągnęło mnie do Bling Ring. Kolejna rola Emmy Watson oraz kontrowersyjny litemotiv, który przewija się przez cały film - napady na domy celebrytów. Młoda aktorka nie zawodzi, może nie są to wyżyny aktorstwa ale nieźle gra przez cały film. Bling Ring jest (przynajmniej ja go tak odbieram), jako krytykę konsumpcyjnego stylu życia młodzieży, tego, że liczy się dla nich łatwy pieniądz a największym autorytetem jest Lindsay Lohan oraz Paris Hilton. W filmie alkohol leje się litrami, pojawiają się też narkotyki.. Tylko trochę brakuje podsumowania, wniosków - być może reżyser zostawia nam to do samodzielnej analizy.

Film ma klimat. Noc, ambient, kojoty, psy, śmigłowce gdzieś w oddali. Nic dziwnego, że dzieciaki świrują. Głupie są jak ich rodzice. Jak ich świat. Emocji brak.

To nie najlepsza Coppola, ale jej wybaczam.

Sofia Coppola nabija się z dzieciaków, które nie widzą życia poza światem celebrytów. Niestety jej filmy dowodzą, że sama ma podobny problem.

Agni
MureQ
jakilcz
jhsdsdkf
PrzemyslawLes
moraw
blinkring
pannadrama
deliberado
FoolCanBeKing