Chłopiec w pasiastej piżamie (2008)

The Boy in the Striped Pyjamas
Reżyseria: Mark Herman
Scenariusz: ,

Czasy II wojny światowej. Ojciec 8-letniego chłopca o imieniu Bruno jest niemieckim żołnierzem, który otrzymał awans. Jego rodzina przeprowadza się do nowego domu położonego blisko obozu pracy, w którym Bruno spotyka Szmula - rówieśnika o żydowskim pochodzeniu. Chłopców zaczyna łączyć przyjaźń.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

I znowu ekranizacja lepsza niż książkowy pierwowzór. Ładnie zrealizowany familijny film wprowadzający w tematykę Holokaustu. To nic, że historia nierealna. I tak pozostaje w pamięci.

Ciekawy film.

II. wojnę światową rozpętali źli i wstrętni naziści. Dobrzy Niemcy, których było niemało, nic nie robili, bo się bali.

Im więcej czasu mija od obejrzenia, tym mocniej czuję się zmanipulowana i zła. Taki ładny, prościutki obrazek, jak cukiereczek, takie wyraźne kontrasty między złymi i dobrymi, pani komendantowa jak baranek i cichy, czysty obóz. To jest film zrobiony dla widza, który nie będzie wymagał wiele ponad ładne zdjęcia i poruszający koniec. Brak realizmu, który nie ma uzasadnienia, i to okrągłe, naiwne ukaranie winnego budzą mój sprzeciw. Ładne, niebezpieczne. Wolę Benniniego...

bardzo nieprawdopodobne zakończenie kladzie sie cieniem na tym filmie...

Film troche zaprzepaszczony przez tworcow. Wiekszosc obrazu bardzo ciekawa, ale cukierkowa, jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmialo w wypadku tematyki obozowej. Szkoda sztampowego finiszu... Podciagam na 7, bo bardzo przypadly mi do gustu rozmowy chlopcow przez druciane ogrodzenie.

Ciekawe spojrzenie na obozy pracy oczami rodziny niemieckiego komendanta. Oryginalne, mimo że mało prawdopodobne

Co za opis? Przecież ojciec był komentantem obozu albo jakimś wysokim człeniem tam, a dom rodziny należał do kompleksu zabudowań obozowych.

Lzawe, ckliwe i nieznosne. Podobno wzrusza.

psubrat
papuga
redo123
OlaJurczyszyn
Nietutejszy
Eurymedusa
domowekonto69
syla2303
zann123x
KataCzy