Efekt motyla (2004)

The Butterfly Effect

Czy ruch motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii?
Losy Evana Treborna (Ashton Kutcher) są ilustracją tej niezwykłej teorii. Młody człowiek odkrywa, że, wykorzystując odziedziczone po ojcu szczególne zdolności, w niewytłumaczalny sposób może przenieść się do świata własnych wspomnień i, ingerując w nie, odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia.
Drobne zmiany, jakich dokonuje Evan w przeszłości wpływają również na losy jego najbliższych. I to z katastrofalnym skutkiem.
Nowe życie w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli i aby ratować siebie i tych, których kocha, Evan musi rozwikłać mroczną tajemnicę z dzieciństwa...
[opis dystrybutora - Monolith]

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film innowacyjny, ale kolejne części realizowane na podstawie tego pomysłu strasznie przewidywalne. Ile razy nie chcieliśmy zmienić własnych decyzji, ale czy zawsze prowadzą one do czegoś lepszego??

Koszmarek!

Ocena dotyczy Director's Cut. Zwyczajnej nie widziałem.

Jeden z moich ulubionych filmów. Bardzo ciekawe wizje i koncepcje ;)

Napiszę tylko tyle, że do oglądnięcia tylko w wersji reżyserskiej.

W zasadzie da się to oglądać i dlatego nie dostało 1. Nie nudzi i to jest jego duża zaleta, ale cała reszta? Bleh...

przesadzony, choc pomysl poczatkowy calkiem niezly. film sie nieco dluzy, no i ilosc dostepnych zakonczen-jakos do mnie nie trafia.

Zawiodłem się strasznie na tym filmie. Wszyscy znajomi mówili jaki to świetny, odkrywczy i skomplikowany film. A zobaczyłem banalną historię na temat paradoksów związanych z podróżami w czasie. Po pierwszych 5 - 10 minutach wiedziałem jak się to skończy. Może gdybym się nie nastawiał na "świetny, odkrywczy i skomplikowany film" to bym się tak nie zawiódł. Niestety tak się nie stało...

Pierwsza i najlepsza część serii. Film pokazuje, że nie można zdobyć wszystkiego choćbyśmy mieli nieskończoną liczbę prób na naprawianie przeszłości.

Film oglądałem całe wieki temu - czyli jakoś niedługo po pojawieniu się na rynku - i pamiętam, że podobał mi się niezwykle. Innowacyjny scenariusz, dobra realizacja i wciągająca historia - choć z tego, co pamiętam, mogłaby być trochę mniej przewidywalna, jeśli o zakończenie chodzi.

Tak czy inaczej polecam.

Pseudointelektualna pulpa dla gimnazjalistów. Fenomen tego filmu jest dla mnie kompletnie niezrozumiały.

No jak to? Nie byłeś nigdy gimnazjalistą? ;)

byłem, ale film obejrzałem dopiero chyba już studiując. może w gimnazjum też bym się nim zachwycał, ale nie sądzę :)

a czegoś się spodziewał? :)

myślałem, że mnie wgniecie w fotel

To poczytaj Coelho ;)

film wciagajacy. do donca trzyma w niepewnosci. bardzo pomyslowy

super film ze świetnym przesłaniem, kolejna pozycja, która zmusza do myślenia

Taki filmik sobie

Ciekawie przedstawiony pomysł na podróżowanie w czasie z możliwością manipulowania zdarzeniami które już się stały. Może przestać czytać??

Motyla noga, ale to zakręcone. Nie takie złe jak się go weźmie serio.

Ciekawie przedstawione efekty jakie można wywołać zmieniając jedną chwile w swoim życiu. życie ma wiele wariantów i w tym filmie jest to doskonale zobrazowane.

Oszałamiający obraz człowieka, który jest z góry skazany na porażkę. Nieudolny próby naprawienia pojedynczych błędów pogrążają go do ostateczności. Niepowtarzalny.

Film otwarty dający wiele możliwości rozwoju akcji. Opowiadający o tym, jak jeden, z pozory nieważny epizod może zmienić bieg wydarzeń. Bardzo dobry

pkudron
AgaLatma
z0rin
Nahapetyanik
redo123
jsbach
slowcheetah
jumolugig
domowekonto69
nikanika