Dom w głębi lasu (2012)

The Cabin in the Woods
Reżyseria: Drew Goddard
Scenariusz: ,

Grupa przyjaciół wybiera się na imprezowy weekend do domku w lesie. Kiedy odczytują niepokojący fragment odnalezionego tam pamiętnika, rozpoczyna się gra, w której ich życie staje się przedmiotem szokujących zakładów. Tak zaskakującej i błyskotliwej rozgrywki nie spodziewał się żaden widz. Jak mówi bohaterom spotkany po drodze tubylec: "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Nie będzie to łatwe, bo ich los leży w rękach kogoś, kto właśnie bardzo dobrze się bawi... (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jest zabawa, jest energia, jest dystans, jest autotematyczność i metaforyczność, która nie jest pretensjonalna. Przede wszystkim zaś - film ewidentnie nakręcono bardziej dla frajdy niż dla kasy. Kawał rozrywki, zwłaszcza dla fanów gatunku, a może nawet głównie dla nich. Wydaje mi się, że kilkakrotnie obrażono mój rozum, ale nie chcę i nie mogę się czepiać - dzięki temu ten film jest tym, czym jest. Proszę się nie zrażać opisami, tylko lecieć do kina, najlepiej dużą grupa. Rozczarowania nie będzie.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem, żeby na komercyjnym seansie w komercyjnym kinie widownia biła spontanicznie na koniec brawa. Biłem i ja. Świetny film! Dzięki @Esme za skuteczne namówienie!

Fajny, nie? :D Zazdroszczę atmosfery na projekcji, u mnie było raczej drętwo, ale w sobotę przed południem trudno wymagać zbyt wiele. Ma niestety głupią kampanię reklamową, ale myślę, że jak wieść się rozniesie pocztą pantoflową, to będzie się go oglądać na każdej imprezie.

Zaczyna się standardowo (w takich filmach zawsze lubię obstawiać kto przeżyje, a kto zginie i w jakiej kolejności), ale potem twórcy zaczynają się bawić, przywołując wszelkie możliwe schematy filmów grozy. Nie przeszkadza zupełnie, że jest przewidywalny. Fajnie jest też pokazane, jak coś w wyobrażeniu zwykłego człowieka strasznego, przestaje budzić emocje, jeśli się z tym wystarczająco długo obcuje. Jeśli niestraszne komuś krwawe sceny, to można śmiało iść do kina.

Przewidywalny? Hmm.. chcesz powiedzieć, że końcówka też była przewidywalna?

Początek i koniec filmu ok. Środek "taki se"... taki truman show połączony z ostatnim domem po lewej i całą masą amerykańskich pseudo horrorów... warto obejrzeć ze względu na tę część dotyczącą wspomnianego "show"....

asthmar
Guma
NikoPL
angelgirl
kotskacukru
Blue2012
KasiaKhadraoui
Wernyhora
JUMAN
malamadi