Obecność (2013)

The Conjuring
Reżyseria: James Wan
Scenariusz: ,

Ed i Lorraine profesjonalnie zajmujący się zjawiskami nadprzyrodzonymi próbują pomóc wiejskiej rodzinie trapionej przez upiora. Okazuj się jednak, że sprawa jest szczególnie trudna.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Slogan "świat jest po 30 latach gotowy na tę historię" grubo przesadzony.

Właśnie wczoraj obejrzałam, szału nie robi.

Historia opowiadana już tyle razy, że nawet nie będzie to chyba spoilerem, jeśli napiszę, że film jest wtórnym wymieszaniem Amityville, Egzorcysty, Paranormal A. i podobnych klimatów, niczego świeżego tu nie ma.
Dochodzi do opętania członka rodziny, który ma wybić jej resztę, jest też rzecz jasna piwnica starego domiszcza z bogatą historią i trochę się w niej dzieje, choć nie tylko, ale ogólnie "momentów" też nie ma za wiele. Jest za to jeszcze jedna piwnica, znacznie ciekawsza...
Jeden wątek zmarnowano - małżeństwo demonologów. Nie będę zdradzała szczagółów, ale ciekawie szło, a potem jakby wszystko uwiędło przed końcem, a szkoda.

Mimo wszystko film mi się nawet dosyć podobał, ale to już kwestia tego, co kogo straszy a mnie właśnie takie proste historyjki o opętaniu ;) Z 2, 3 razy musiałam patrzeć przez palce na niektóre "a kuku" ;)
Film wg mnie lepszy od ostatnich Sinister i Mama, ale nie powiem, że lepiej zrobiony, czy oryginalniejszy, bo nie. Najlepszy był-jest i tak Naznaczony:)

Jeśli przechodzą mnie ciarki i nie parskam śmiechem w scenach napięcia, to zdecydowanie jest to dobry horror.

Straaasznie... wtórny:) Do połowy nawet całkiem przerażający, ale potem nuda. Za to dobrze zrobiony, w miarę zagrany.

Czytałam, że to film na faktach. Chyba bardzo naciąganych. :>

Bardzo dobry film. Ciekawie przedstawiona historia i szybka akcja. Najlepszy horror roku 2013. Na chwilę obecną nie ma lepszego filmu z tego gtunku. Czekam z niecierpliwościa nad drugą częścią oraz o filmie o historii laleczki Anabelle.

Jest coś prawdy w opinii, że to najlepszy horror dekady. Robi wrażenie.

ala2004
ScuMmy
niebieskiptak
PaulinaPustol
Blue2012
KasiaKhadraoui
kotskacukru
bartje
zur887