Korporacja (2003)

The Corporation
Scenariusz: ,

Film pokazuje nam mechanizmy działania współczesnych korporacji i firm, które rządzą światem. Widać, że z nimi jest źle, ale bez nich nie będzie lepiej, ponieważ za bardzo "wrosły" w ludzkie życie. Na film składają się wypowiedzi specjalistów, oraz archiwalne zdjęcia przedstawiające wszystko co związane z korporacjami i problemem jakie za sobą niosą.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie wiem dla kogo nakręcono ten film. Poziom manipulacji skuteczny najwyżej dla 11-latka.

Niewątpliwie jest to dokument z tezą, blisko agitacji i przez to nieco monotonny. Niemniej - opierając się czarowi łatwego przekonywania - warto to obejrzeć, ponieważ pokazuje dość metodycznie czym są korporacje i jakie są tego konsekwencje. Najważniejsze jest pokazanie logiki systemu, w której nawet osobowości prezesów nie mają wpływu na ich działanie oraz że nie jest to sytuacja bez możliwości zmiany.

Tez dokumentu niewątpliwie ważna i warta propagowania, zebrano także dość ciekawy materiał. Niestety sposób przedstawienia pozostawia wiele do życzenia, miejscami zalatując wręcz o tanią manipulację. Mimo wystawienia niskiej noty uważam, że warto obejrzeć ;)

moraw
PiotrKowalski
asthmar
jango
psubrat
KublaiKhan
dannyturmoils
Announ
stuie299
stoker