The Crazies (2009)

Reżyseria: Breck Eisner
Scenariusz: ,

W prowincjonalnej mieścinie Ogden dochodzi do skażenia ujęcia wody. Zatruci mieszkańcy zamieniają się w krwiożerczych, zombie-podobnych morderców, których ofiarą paść może każdy, nawet najbliższy krewny. Szeryf wraz z ciężarną żoną próbują wydostać się z objętego wojskową kwarantanną obszaru, mając za wrogów zarówno żołnierzy jak i swoich odmienionych sąsiadów.

Obsada:

Pełna obsada

Dobrze zrealizowany i bardzo dynamiczny horroro-thriller z motywem zombie. To jednak nadal za mało, żeby zadowolić zwykłych zjadaczy filmowej taśmy.

Remake mało znanego horroru Romero mógłby okazać się sukcesem, gdyby tylko na scenę nie wkroczyło tak szybko wojsko. Nachalna obecność żołnierzy rozwala bowiem strukturę filmu; za dużo tu miotania się, za mało krwawego survivalu z garstką ocalałych i hordą zombiaków w rolach głównych. Zombie przed przemianą w krwiożercze, bezrozumne stwory są tutaj psychopatami potrafiącymi posługiwać się narzędziami -- ów świetny pomysł nie ma kiedy być należycie wykorzystany. Rolnicze utensylia też nie.

Trzeba jednak przyznać, że film zrealizowano nader dobrze, był nawet wciągający, a już na pewno trzymał w napięciu. Szkoda, że był taki schematyczny.

dvdmaniak
bartje
MarekNalewajski
JUMAN
aneczka840
PedroPT
agryppa
Szamanka
Horracy
karaluh