Klątwa Tutenchamona (2006)

The Curse of King Tut's Tomb
Reżyseria: Russell Mulcahy
Scenariusz:

Tysiące lat temu rządził w Egipcie król Tutenchamon. Niewiele się wie o jego życiu - nikt nie zna szczegółów śmierci. Młody, pełen pasji archeolog Danny Fremont badając tajemnice jego śmierci wpada na ślad Szmaragdowych Tablic Króla Tutenchamona, potężnego artefaktu, którego skompletowanie wszystkich części pozwoli na kontrolę nad światem. Fremont wraz z dr Azelią Barakat i jego ekipą odnajdują ostatni element Tablicy ich plany próbuje pokrzyżować Morgan Sinclair - członek tajnego stowarzyszenia, który pragnie nieskończonej władzy. (filmweb)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dobrze, że w święta lecą takie gnioty, przynajmniej można na Filmasterze uzupełnić oceny o kilka jedynek/dwójek. Ten film można odbierać chyba tylko w kategoriach komediowych (co nie było raczej zamiarem twórców) -- taki Plan 9 z kosmosu tyle, że zrobiony przez kiepskiego reżysera, za to z efektami.

Wstrząsające. Jestem zadowolona, że "Spider Man 3" ma u mnie 3 gwiazdki, nie mniej. Bo inaczej zabrakłoby mi skali. "Mumia" to przy tym skrzące się dowcipem arcydzieło. Oglądać na własne ryzyko.

Dwa, bo jest jeszcze „Klątwa doliny węży”.

filmmaniak134
misiolak
niokei
steelman
Esme
michuk