Kod da Vinci (2006)

The Da Vinci Code
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: ,

Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Saunière, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona starożytnej tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz.

Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Tom Hanks składający na klęczkach hołd Marii Magdalenie - śmiać się czy płakać?

Nuda. Nikomu nie polecam.

Kompletnie niczym się nie wyróżnia, poza może niezłymi zdjęciami, a i tego nie jestem pewna. Jeśli ktoś ma chęć zmarnować dwie i pół godziny, może to zrobić w jakiś przyjemniejszy sposób.

Lubię takie historie od czasu "Wyspy skarbów" Stevensona. Współcześni piraci, zagadki i poszukiwanie skarbu.

Pozostaje dla mnie tajemnicą co skłoniło Hanksa do zagrania w czymś takim.

Obejrzeć można. W kategorii filmów "Wielka Tajemnica na Lekko" całkiem udany, ale bez szału. Typowo na raz.

Miało być kontrowersyjnie jak u Browna, a wyszedł zwykły film sensacyjny

Książka dobra, film słaby.
Oglądałem tylko dla Audrey Tautou.

Mi z kolei film bardzo się podobał. Wciągający, choć nie koniecznie porywający. Ode mnie ma duży plus za świetną realizację.

Może już? Kończą? A niech to, dalej ciągną sprawę. Tak wyglądał mój seans tego filmu. Okropnie dłużący się, pełen fikcyjnych spisków. Zakłamana nuda.

ala2004
NarisAtaris
z0rin
duzulek
MRZVA
kotskacukru
Blue2012
murrayostril
KasiaKhadraoui
Faalka