Dziewczyna z portretu (2015)

The Danish Girl
Reżyseria: Tom Hooper

Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera („Jak zostać królem”), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za "Teorię wszystkiego" Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander. "The Danish Girl" to wstrząsająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów – Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż – Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę. Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 r.). Po transformacji stał się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła mu Gerda. Film na podstawie bestsellerowej powieści Davida Ebershoffa „The Danish Girl”. Oprócz Redmayne’a i Vikander, w filmie zobaczymy Amber Heard i znanego ze „Skyfall” Bena Whishawa.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Co za smutny przesmutny film!
Obawiałam się, że będzie to kolejny pocztówkowy film, z ładnymi obrazkami i kostiumami, ale mimo że jakąś rolę piękno i stroje oraz malarstwo tu odgrywają, to jednak nie główną i nie przysłoniły tego co najważniejsze. Opowieść skupia się na bohaterach, a więc osiada na aktorstwie, które jest idealne (wg mnie obie role są pierwszoplanowe). Miałam trochę wątpliwości jeśli chodzi o Redmayne'a, na początku wydawało mi się, że jego kreacja jest przesadzona, ale doszłam do wniosku, że jeśli ktoś przez całe życie żyje w nie swoim ciele, w obcym, to tak to pewnie musi wyglądać.
Jestem bardzo ciekawa książki i... już się boję, że to, co najlepsze jest w filmie...

Dałem drugą gwiazdkę za ładne zdjęcia, ale ten film to wybuchowy koktail poruty z żenadą. Sick and destroy!

Oj DiCaprio, DiCaprio. Dałeś się zabić, zamrozić, zakopać, utopić i zgwałcić przez niedźwiedzia. Jeśli teraz nagrodę sprzątnie mu transseksualizm, to swojego oscara dostanie chyba dopiero jako nagrodę pośmiertną. A sam film lepszy niż się spodziewałem. Redmayne wkurzający do granic możliwości ale +1 za zdjęcia.

jakubkonrad
asthmar
helen
Konfucjusz70
Aerinn
milenahovsepyan
Guma
zur887
emerenc
kajag