your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Dyktator (2012)

Tytuł oryginalny: The Dictator

Reżyseria: Larry Charles

Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Scenariusz został zainspirowany bestsellerem „Zabibah and The King” autorstwa Saddama Husseina. Jak mówi Cohen, jest to „niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował”. (opis dystrybutora)

Obsada:

Aika Aika napisała o Dyktator

Oklepana fabuła, pojedyncze dobre żarty i sporo niesmaku. Mnie się raczej humor popsuł niż poprawił.

3 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Dyktator

Czułem, że będzie słabo, ale nie, że aż tak.

3 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Dyktator

O ile Bruno przez kilkadziesiąt minut ocierał się o geniusz i był jednym z najlepszych filmów roku, o tyle Dyktator chwyta się tanich, wyświechtanych gagów na momentami żenującym poziomie.

4 gwiazdki

Mikser Mikser napisał o Dyktator

Trochę roztrzaskany ten film, momentami kompletnie nie smaczny innym razem całkiem śmieszny.

5 gwiazdki

adriankurowicki adriankurowicki napisał o Dyktator

Sakrastyczne i złośliwe poczucie humoru to coś co lubię najbardziej :) A w dodatku w porównaniu z "Boratem", "Bruno" i "Ali G" znacznie płynniej prowadzona fabuła.

8 gwiazdki

maslo maslo napisał(a) o Dyktator

Licha fabuła, ogólnie bieda nadziana rodzynkami.

5 gwiazdki

Al_Capone Al_Capone napisał o Dyktator

Może ze mną coś nie tak, ale ja śmiałem się cały czas :) Ali G mnie śmieszył słabo, obleśny, prosty i bez polotu. Borat, super! W bruno tez było w miarę smiesznie, ale czasem przeginał. Dyktator genialny. Absurdem uderzał o L.NIelsena którego uwielbiałem! Wszystkim osobom o niskiej wrażliwości i dużym dystansie zdecydowanie polecam!

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Dyktator

No niestety, jeśli w "Bruno" Sacha Baron Cohen balansował na granicy dobrego smaku, to w "Dyktatorze" już się zupełnie nie krępuje i jedzie kompletnie po bandzie. Jasne, to łebski gość i parę dowcipów jest świetnych, ale reszta po prostu żenująca. Co najgorsze, w wielu przypadkach nie chodzi już nawet o klozetowy poziom, tylko o to, że te żarty są po prostu mało błyskotliwe, powtarzalne i przewidywalne. "Borat" był filmem świetnym, radykalnym, prześmiewczym, świeżym. W "Dyktatorze" ostały się z tego [...] Przeczytaj całość

4 gwiazdki

paul paul napisał o The Dictator

Not as impressive as Sacha Baron Cohen's other stuff, but certainly evokes good laughs.

6 gwiazdki

olamus olamus napisała o Dyktator

Nie mam pojęcia co palił Roger Ebert przed napisaniem recenzji "Dyktatora" ale jego ocena wprowadziła w błąd mnie i rzesze innych naiwniaków, którzy uwierzyli, że twórca "Borata" ma do zaoferowania coś więcej niż żenujące dowcipy toaletowe. Może byłabym w stanie zaakceptować prostacki dowcip pod warunkiem że film będzie autentycznie zabawny. Ten nie był.

3 gwiazdki

michuk michuk napisał o Dyktator

W porównaniu z Boratem, którego obleśność była dodatkowo podkreślona paraamatorskim sposobem filmowania, w Dyktatorze jest lepiej - film jest tylko obleśny. Nie jest tragicznie, średnio co piąty żart był na akceptowalnym poziomie, reszta mniej lub bardziej żenująca, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że zwyczajnie nie jestem targetem filmów Sachy Barona Cohena. Jestem jednocześnie pewien, że Cohen, absolwent Cambridge, umiałby zrobić film dla mnie. Zwyczajnie mu się to jednak nie opłaca. Zabawnie [...] Przeczytaj całość

4 gwiazdki