Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

The Exorcism of Emily Rose
Reżyseria: Scott Derrickson

Nominowani do Oscara® Laura Linney (2000, Najlepsza Aktorka, Możesz na mnie liczyć) i Tom Wilkinson (2001, Najlepszy Aktor, Za drzwiami sypialni) zagłębiają się w świat zjawisk nadprzyrodzonych w tym opartym na faktach thrillerze, który wystawia wiarę na ciężką próbę.
Nastolatka Emily Rose (Jannifer Carpenter, Agenci bardzo specjalni) staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dokument zrealizowany prze TVP "Egzorcyzmy Anneliese Michel" podobał mi się bardziej, a to niezbyt dobrze świadczy o filmie fabularnym.

Film wspominany bardzo dobrze (jednak są jakieś horrory, które mogą mi się podobać). Zdecydowanie wzmógł mój głód wiedzy w tym temacie i wspomógł rozwijanie tego zainteresowania.

Dobra dobra, Dr House by to wszystko wytłumaczył na gruncie medycznym :)

Ja wszystko rozumiem, ale żeby sam Lucyfer, Książę Ciemności, pchał się na jakieś zadupie, żeby królować w stodole, to mi się jednak w głowie nie mieści.

Mój dziadek śp. mawiał Lucyper.

duzulek
Danielito
jayb85
Blue2012
murrayostril
KedzioraFilms
Srifi
czarna2115
Izali
Wolnaz