Oni (1998)

The Faculty
Reżyseria: Robert Rodriguez (I)

Akcja filmu rozgrywa się w szkole średniej (licealnej) w fikcyjnym mieście Herrington, umiejscowionym w stanie Ohio. Szkoła, jak wiele dzisiaj, wysłużona, zaniedbana, borykająca się z brakiem środków na pomoce naukowe, komputery i wycieczki. Gronu pedagogicznemu też już by się przydał zastrzyk świeżej krwi. A młodzież - normalna, nie taka jak w "Młodych gniewnych", czy "Belfrze". Dziewczęta i chłopcy w wieku dojrzewania, burzy hormonów, podrywają, wymieniają pierwsze pocałunki i trochę dokazują: sprzeciwiają się rodzicom, wojują z nauczycielami. Ale nie rozrabiają; jakkolwiek czasem dochodzi między nimi (nawet między dziewczynami!) do bójki czy sprzeczki - chuligańskich wybryków nie odnotowano. I oto uczniowie i uczennice Herrington High School będą musieli stawić czoła faktom, o jakich nie śniło im się w najkoszmarniejszych snach...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dopiero teraz zwrócilam uwagę, kto jest za to odpowiedzialny - no przecież Robert Rodriguez. Oceniam na plus, bo obejrzałam "Ich" w wieku licealnym, kiedy nie ma się właściwie wątliwości, że wszyscy nauczyciele to kosmici. :)

Po drugim oglądaniu po latach nadal daje radę, przyjemny film o nastolatkach walczących z kosmitami, którzy wcielają się w nauczycieli. Przyjemne z pożytecznym.

Nie znałem tego wczesnego Rodrigueza, sympatycznie.

bartje
Szklanka1979
KornelNocon
MureQ
JUMAN
PedroPT
lukreciusz
psubrat
alwi
dorsatte