Fruwające książki pana Morrisa Lessmore'a (2011)

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
Scenariusz:

Animowana krótkometrażówka o miłości do książek i o tym, jak książki zmieniają życie.

Dla miłośników książek - miód na serce.

Cudne! Absolutne must-see dla książkofilów!

Zachwycający film. Cudowna jest nie tylko jego fabuła, ale i główna postać żywcem wyjęta z lat 20-tych - dżentelmen z laseczką i kapeluszem typu pork pie wygląda jak animowana wersja Bustera Keatona.

Gdyby nie chodziło tu o książki, tylko dajmy na to czajniczki albo rybki akwariowe, byłby to lekko surrealistyczny, cokolwiek mroczny film o marnowaniu życia. Dopiero wówczas można by powiedzieć, że must-see. W takiej postaci jak jest, jest tylko niezły, jakby stworzony na potrzeby akcji promującej czytelnictwo, która nie ma na celu powalać oryginalnością, lecz grzać serduszko. Mimo wszystko bardziej less niż more.

Się zgadzam. Też dałem 6 (choć Filmaster nie może się coś z tym pogodzić ;)) i to raczej naciągane. To raczej ocena za dobre chęci niż za wykonanie, bo to drugie jest takie sobie.

Od rana próbuję dojść, jakim cudem ten film dostał Oscara i nadal nie wiem. :/

Cóż chcesz? Akademia nie widziała "Drżących trąb" :)

Po prostu nie chce mi się wierzyć, że w stawce nie było niczego lepszego.

Jeśli zaś chodzi o "Drżące Trąby", to Akademii strata. :)

Na Filmasterze można już obejrzeć 2 dostępne w sieci filmy spośród nominowanych: Wild Life i Dimanche. I szczerze mówiąc szału nie ma...

Szkoda, że nie da się nigdzie obejrzeć pixarowskiego "La Luna". Trailer jest całkiem przyjemny.

"Wild Life" i "Dimanche" faktycznie nie zachwycają. Na ich tle "The Fantastic Flying Books..." rzeczywiście wypada nieźle. Moje pytanie brzmi: Jak to się stało, że short Nenowa nie dostał nominacji? Przecież "Paths of Hate" bije te filmiki na głowę.

też tak uważam!

Horror o domu, zamieszkanym przez demoniczne książki, z którego nie ma już wyjścia, gdy raz przekroczysz jego progi (chyba że w zaświaty). Wyraźne ostrzeżenie przed marnowaniem sobie życia przez książki ;)

alanos
Kefazz
PrzemyslawLes
salander
gustawkonrad
mayelka
kate_riddle
Szreq
doremido
got3n