Wersja ostateczna (2004)

The Final Cut
Reżyseria: Omar Naim

Co pozostaje we wspomnieniach, zależy do nas samych, ale to w niedalekiej przyszłości może się zmienić. Ktoś, na przykład, wymyśli sposób elektronicznej rejestracji wspomnień za pomocą maleńkiego implantu wszczepianego do mózgu noworodkom. A wtedy nasze wspomnienia, a raczej to, co z naszego życia będą pamiętać inni, zależeć będzie od wycinacza – montażysty wspomnień. Takiego jak Alan Hackman (Robin Williams) – mistrza w swoim fachu, który nawet ostatniego gbura i brutala zamieni we wspomnieniach w człowieka łagodnego, o niepospolitej wrażliwości. Kształtowanie zbiorowej pamięci wymaga wysokich kwalifikacji moralnych, lecz daje też szerokie pole do wszelkich manipulacji, z fałszowaniem historii włącznie. Czy jednak Hackan, znający wszelkie tajniki swego zawodu, istotnie spełnia te wysokie wymagania?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Troszeczkę przekombinowane...

Przypomina mi nieudane ekranizacje prozy Philipa K. Dicka. Powinno być ciekawie, a nie jest... Szkoda. Lubię takie tematy.

Film będący dowodem na to, że świetny pomysł to nie wszystko. Zaczyna się ciekawie, niestety potem jest coraz gorzej. Końcówka moim zdaniem na siłę próbuje być głęboka i zmuszająca do refleksji. Polecam wyłącznie fanom Williamsa i baaardzo wygłodniałym miłośnikom historii w stylu Philipa K. Dicka.

patrycja76
PedroPT
Ambrotos
skowerr
jango
piotr54
ploki
sf1nx0r
fedlowry