Oszukać przeznaczenie 4 (2009)

The Final Destination
Reżyseria: David R. Ellis

Grupa nastolatków wyrusza na tor wyścigowy, jednak jeden z nich ma straszliwą wizję wielkiej katastrofy, w której giną wszyscy jego przyjaciele, nakłania ich by razem z nim oddalili się od toru. Po chwili jego wizja się sprawdza. Jakiś czas po tym wydarzeniu bohaterowie po kolei zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie dałem oceny 1 chyba tylko ze względu na czas trwania.

nuda. Fabuła była znana z założenia ale sztampowe role aktorów przeważyły szale zła. Mogli sie bardziej wysilić.

A ja się z poprzednikiem nie zgodzę. Moim zdaniem trudno sobie wyobrazić lepszych kandydatów do opracowania 3D niż kolejne części "Oszukać...". Efekty 3D biją po oczach, bo o to w nich przecież chodzi. Nie mają wzmacniać warstwy merytorycznej albo podbudowywać fabuły. Mają robić wrażenie przez oddziaływanie na wzrok. I to też robią.

To chyba jeden z nielicznych filmów, którym efekt 3D przeszkodził, a nie pomógł. Sztuczność efektów specjalnych biła po oczach. O scenariuszu i grze aktorskiej nie ma co pisać nawet. No i sposoby zabijania bohaterów nie robiły wrażenia.

Juz po 3-ciej a może i od 2-ej (1-sza była genialna) było wiadomo, że film nie będzie na serio. Do zamysłu tego filmu żadna fabuła nie była potrzebna. Byłby to zbędny rozpraszający dodatek ;) Wiadomo było, że będzie to z przymrużeniem oka. A więc nie spodziewając się fabuły, nie spodziewając się prawdziwego horroru, mając wykorzystane wszystkie urban legends w częściach poprzednich... Cóż nam pozostało? EFEKTY SPECJALNE. A te były NIESAMOWITE :) POLECAM w 100% Ale tylko w dużym Kinie!

Za wersję 3D przyznaję dodatkowy, raczej nienależny punkcik. Trzeba przyznać że film tego rodzaju to idealny kandydat na trójwymiarową rejestrację.

dla fanów horrorów po prostu - uczta!

omnitruncatedkraken
anego
beznazwybez
kudlaty4
AgaL
Michalwielkiznawca
AnnaSak
iinsanee
liz29
jhsdsdkf