Dar (2015)

The Gift
Reżyseria: Joel Edgerton
Scenariusz:

Młode małżeństwo – Simon i Robyn - kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, szczególnie, że za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich wymarzone dziecko. Spotkany przypadkiem dawny kolega Simona staje się nowym przyjacielem domu. Miło mieć kogoś znajomego w nowej okolicy. Kogoś, kto jest tak miły, że przesyła czasem drobne podarunki. Gdy jednak podarunki stają się niepokojące, a potem przerażające, staje się jasne, że nowy przyjaciel jest kimś innym niż się wydawało. Kimś kogo łączy z Simonem mroczna przeszłość, za którą trzeba będzie zapłacić.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Proszę bardzo, ten Joel Edgerton to nie tylko dobry aktor, ale jeszcze przy okazji przyzwoity pisarz i reżyser. Lapsus by powiedział, że to jest film o tym, jakie to straszne świnie ci dobrze sytuowani yuppies, co się wspięli do swoich oszklonych domów depcząc przy tym drugiego człowieka. Faktycznie Edgerton nie jest ślepy na różnice klasowe i chętnie wykorzystuje je jako dodatkowe źródło niepokoju. W sumie jednak jest to dobry i dobrze zagrany, ale niespecjalnie nowatorski stalker movie. Czekam, co dalej.

I wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, iż rok wcześniej Hřebejk nakręcił prawie to samo (a ja obejrzałam oba filmy w odstępie zaledwie 4 miesięcy, co zepsuło mi zabawę). :)

Jednak fajnie mieć zaległości. :)

patrycja76
Szklanka1979
mrci
nicebastard
kinomaniak
czepol
Ambrotos
Lamia
verdiana
got3n