Zdarzenie (2008)

The Happening
Reżyseria: M. Night Shyamalan

Paranoiczny thriller, w którym małżeństwo z dzieckiem stara się uciec od zagrażającej ludzkości globalnej katastrofy ekologicznej.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niezbyt wysokich lotów, wyglądający na niskobudżetowy choć tak nie jest. Główny bohater (sobowtór M. Damona, ale podobno nazwisko ma znane) robi wrażenie jakby zaraz miał zginąć i wątek diabli wezmą. Straszenie polega na pokazaniu kolejnych sposobów samobójstwa. Jak dla mnie - mozna sobie odpuścić.

Tragiczna gra aktorska Mark Wahlberg-a. Przerażenie na jego twarzy to ten sam widok jakby ziewał.

Klon, dąb i ich kumple atakują! Przyznaję, sceny samobójstw ciarujące (od dawania ciar), ale reszta... Kuriozalne aktorstwo (Mark Wahlberg z Zooey Wielkie Oczy Deschanel ustanawiają nowe standardy), scenariusz, dialogi, no i reżyseria. Shyamalan jest takim partaczem, że po prostu nie wierzę, że to on wyreżyserował "Szósty zmysł". Musiał to zrobić za niego jakiś asystent.

Jestem rozczarowana. Jedyne co mi przychodzi już jakiś czas po obejrzeniu filmu, to to, że jest to rzecz o morderczych roślinach, pardon, puszczających mordercze wiatry.

Jako horror toto kiepskie - nudne i głupie, wręcz śmieszne, natomiast potencjał, owszem, był na dużo więcej. Także jeśli chodzi o rozbudowanie pewnych wątków katastroficznie, socjologicznie i etycznie - gdyby ktoś się pokusił zrobić z tego coś więcej i zabrać głos na temat współczesnych bolączek przeludnionego, wyniszczonego i pędzącego ku zagładzie świata, można było lekką ręką, ale tak się jednak również nie stało. Klapa.
W dodatku kiedyś, z krwiożerczymi ptakami, bo ptakami, ale dało się zrobić obraz z klimatem i wywołujący ciarki jak nie wiem, ale widać mordercze rośliny są mniej wdzięcznymi aktorami.
Nawet ekooszołomstwo jakieś takie bez wyrazu ;)

Iceman
Konfucjusz70
Szklanka1979
bartje
Gromodzierzca
niebieskiptak
MureQ
PiotrKowalski
suiCid3R
asia1298