Podróż na sto stóp (2014)

The Hundred-Foot Journey
Reżyseria: Lasse Hallström

Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę? Sprawią, że Twoje życie nabierze smaku. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Słodki taki, że do porzygania, ale jak dobrze się ogląda! Odpoczynek od prawdy w dziedzinę bajkowej ułudy. Podobało się - trudno.

Dobry pomysł na film i kilka fajnych dialogów to plusy. Jednak przeważają minusy: bohaterowie są niewiarygodni, a banalna i przewidywalna historia rozwleczona jest tak, że druga połowa filmu to heroiczna walka ze snem.

Niezłe połączenie Slumdoga z reklamąDr. Oetker.
Masa ujęć rozbijanych jajek i w cholerę indyjskiej muzyki.
Bardziej dla fanów kuchni niż kina - całkiem zjadliwe, nawet smaczne.

"Czekolada 2", tym razem ze szczyptą curry. Bardzo sympatyczna, ciepła propozycja dla tych, którzy lubią filmy o gotowaniu.

Diremptionm
wyleczchrapanie
Konfucjusz70
Mikser
niebieskiptak
JoannaK
aiczka
dobrawrozka
jwbe
FoolCanBeKing