Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014)

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Reżyseria: Francis Lawrence

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) trafia do Dystryktu 13, po tym jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie, rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin (Julianne Moore), przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa? (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Czytałam książkę, nie zaskoczono mnie niczym, wzruszam ramionami. Julianne Moore jest miłym dodatkiem, ale jako szaro odziana technokratka nie ma szansy niczego urwać. Sutherland kranie ekran, gdy tylko się pojawi, czyli za rzadko. Kawał solidnej, mało inspirującej roboty. Przypuszczam, że podobnie wynudzę się na Hobbicie.

Jakoś świeżością nie powiało. Film jak film. Książka zdecydowanie lepsza!

Zważywszy na to, że nic się w tej części niemal nie dzieje (to wprowadzenie do finału), to oglądało się to zaskakująco dobrze, właściwie to chyba nawet lepiej od dwóch pierwszych części, wreszcie mamy nieoczywiste postaci i nieoczywiste wybory.

Nie podejrzewałem, że jesteś fanem tej serii;).

"Fanem" to zdecydowanie za dużo powiedziane :P

patrycja76
Ponury
dudssoon
AniaVerzhbytska
Mikser
cvbih
beznazwybez
AgaL
Michalwielkiznawca
salander