Polowanie na Czerwony Październik (1990)

The Hunt for Red October
Reżyseria: John McTiernan
Scenariusz: ,

Sowiecki kapitan Marko Remius (Connery) wyrusza w podwodną misję supernowoczesną łodzią atomową z cichym napędem - niewidoczną dla sonarów amerykańskich. W ślad za nim wypływa postawiona w stan gotowości olbrzymia armada okrętów radzieckich. Zaalarmowani Amerykanie, podejrzewający zmasowany atak atomowy na terytorium USA, muszą w niezwykle krótkim czasie podjąć decyzję o kontrataku i zatopieniu Czerwonego Października. Jack Ryan (Baldwin), będący analitykiem współpracującym z CIA, dostrzega inną możliwość, chociaż jego teoria wydaje się zupełnie nieprawdopodobna.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Kawał świetnego kina akcji. Connery niezapomniany

Jeden z lepszych filmów, które widziałem. Niesamowita muzyka pomaga budować klimat i napięcie. Do tego rewelacyjna gra aktorów (Sean Connery przeszedł samego siebie)

Najlepiej sfilmowany kawałek prozy pióra Toma Clancy'ego. Connery w swoim najlepszym okresie, gra doskonale i nawet nieźle poradził sobie z paroma zdaniami po rosyjsku. Bardzo ładnie zrobiona walka łodzi podwodnych - czuć ten klaustrofobiczny klimat (choć w tym miejscu pisarz jest odrobinkę lepszy - Clancy potrafi świetnie przekazywać emocje bohaterów). Baldwin jako Ryan też niezły, chociaż coś mi w nim nie do końca pasowało - nie wiem co. Ogólnie pisząc jest to doskonały film akcji.

ewalechowicz
duzulek
Guma
avrewska
dvdmaniak
KasiaKhadraoui
malamadi
tzr
tzr
GARN
luckaminski