Gra tajemnic (2014)

The Imitation Game
Reżyseria: Morten Tyldum

Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dobra historia, dobre aktorstwo (mimo irytującej jak zawsze mimiki Knightley), ale jest mdło. Tyldum radził sobie zdecydowanie lepiej w skandynawskim kinie artystycznym niż w amerykańskich blockbusterach.

Nie no, może być. Zaraz po seansie jest spore wow, jednak po kilku dniach zdaję sobie sprawę, że to film jakich wiele, taki typowy "Oscarowy". Znakomite aktorstwo, historia dobra, można sobie obejrzeć.

"polacy przeszmuglowali ... polacy stworzyli znacznie ograniczona wersje 'bomby kryptologiczne'" ... ze tez tyle lat po wojnie dalej propagande uprawiaja ... polacy byli na kilka lat przed slawetnym Alanem Turingiem... gdyby nie spotkania z polakami to moze gowno by zrobil .... no ale jak on w spokoju sobie projektowal swoja maszyne w Bletchley Park posuwajac chloptasi, to Warszawa byla juz dawno w gruzach - powodujac ze nasi szyfranci nie mieli na czym i gdzie pracowac.

Do "dobrego stylu" blockbusterów należy umieścić przy zawiązaniu akcji złotą myśl, którą pod koniec filmu powtarza jako morał inna osoba.

aiczka
Efunia
zhost
hutencja
michal123
nutinka
arko
magdaone
kocio
bartje