Intrygant (2009)

The Informant
Reżyseria: Steven Soderbergh

FBI dostaje zawiadomienie o poważnych nadużyciach dotyczących ustalania cen w gigantycznej korporacji spożywczej. W trakcie śledztwa okazuje się jednak, że informator ma we współpracy swój cel. Nie wzbudzając jakichkolwiek podejrzeń, zdefraudował miliony firmowych pieniędzy...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Skąd takie niskie noty?! Film ogląda się świetnie, można się nawet parę razy uśmiechnąć pod nosem. Rozrywka na wysokim poziomie. Świetnie przetłumaczony polski tytuł, bo film naprawdę intryguje. Warto!

Widzisz niskie oceny swoich filmasterów. :-) Ja widzę całkiem wysokie, takie ok. 7. A 7 to najwyższa ocena jaką mogę przyznać filmowi Soderbergha, który, jak słusznie zauważasz, jest filmem rozrywkowym. Czyli, rzeczywiście - dobra robota.

Film jest przewrotny i bardzo dobrze zagrany.
Mat Demon powinien kłamać ile wlezie bo robi to z filmu na film (Mr Ripley) coraz lepiej.

Sodenbergh odłożył seks i zrobił film o kłamstwach, kasetach wideo i korporacji. Wciągająca historia, dużo humoru na wysokim poziomie oraz rewelacyjne aktorstwo Matta Damona (tak, wbrew powszechnemu przekonaniu uważam, że ten aktor potrafi grać), u którego nigdy nie jesteśmy pewni czy to co mówi to prawda czy wyrafinowana bujda. A do tego udało się tak zmanipulować widza, że ten myśli i czuje jak mu reżyser każe, a ocknięcie następuje dopiero na sam koniec, kiedy już wszystko jest jasne. Klasa.

Świetna reżyseria przede wszystkim. Nasz punkt widzenia zmienia się z każdą sceną, film polega na odkrywaniu kolejnych elementów prawie perfekcej osobowości Marka Whitacre. Ciemną stroną filmu moim zdaniem jest historia sama w sobie. Tak naprawdę niewystarczająco porywająca, żeby trzymać w napięciu i nieco zbyt odległa, żeby móc się z nią identyfikować.

To prawda. W filmie przeszkadzało mi właśnie najbardziej to oderwanie od (mojej) rzeczywistości, przez co trudno mi się było przejąć losem bohatera. Ale bawiłem się świetnie.

Kukurydziane machlojki i wąsy. Nuu-daa!

bartje
Pedzacyzolw
kajag
agnesdoe
PedroPT
asthmar
JUMAN
mistermaddog
Temptershell
k0g00t