Było sobie kłamstwo (2009)

The Invention of Lying

W alternatywnej rzeczywistości, w której toczy się akcja, kłamstwo nie istnieje. Wszyscy od zwykłych ludzi aż po wysokich rangą obywateli mówią prawdę, bez względu na konsekwencję. Życiowy nieudacznik o imieniu Mark (Ricky Gervais) nabywa zdolność kłamania i odkrywa, że może na tym skorzystać. Szybko nabywa fortunę, oraz staje się sławną i rozpoznawalna osobą. Czy zdoła dzięki mówieniu nieprawdy zdobyć serce ukochanej? (filmweb.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Czy w świecie nieznającym kłamstwa można mieć przyjaciół? Można kochać? Można być szczęśliwym? Kiedy nie trzyma się języka za zębami i nie mówi nieprawdy, świat wygląda zdecydowanie inaczej. ;) A potem zjawia się taki jeden frajer i wymyśla Gościa z Nieba… Bardzo dobry pomysł na film, nareszcie jakaś komedia z sensem.

Doskonały pomysł bazowy - świat, który nie zna kłamstwa. Niestety im dalej w taśmę, tym bardziej z inteligentnej satyry robi się lekka komedia z miałkim finałem. Niemniej plus za błyskotliwą "obrazę uczuć religijnych".

Zabawny, choc oczekiwalem wiecej.

Pomysł wyjściowy - świat, w którym "nie wynaleziono" kłamstwa, więc wszyscy są do bólu szczerzy - znakomity. Po drodze też nieźle - bohater, który wpada na pomysł, że można powiedzieć coś niezgodnego z rzeczywistością (a wszyscy wierzą, bo nie wiedzą, że można kłamać), wynajduje religię. Ale film przeradza się nieuchronnie w komedię romantyczną. Mogło być o niebo ;-) lepiej!

Jeżeli lubisz amerykańskie głupawe komedie - nie oglądaj tego filmu. W świecie, w którym ludzie nie znają nawet najmniejszej i najbardziej niewinnej blagi, życiowy nieudacznik Mark wymyśla kłamstwo. Zaczyna od drobnych rzeczy, mających pomóc mu w odzyskaniu pracy i zdobyciu wymarzonej kobiety, a kończy na raju z darmową willą dla każdego i Wielkim Facecie w Obłokach.

A pod koniec sam już wygląda jak Jezus. :))

No przecież głosi słowo od faceta z nieba. :-) To jak ma wyglądać? ;-)

Bossski jest ten film. :D

Ricky Gervais to śmieszny człowiek, ale jakoś ma problemy z pokazaniem tego w kinie. Tylko dla fanów.

aiczka
dobrawrozka
kocio
duzulek
Iceman
IWouldPreferNotTo
alanos
hrabalka
elfijka
MureQ