Wyspa (2005)

The Island
Reżyseria: Michael Bay

Lincoln Sześć-Echo (Ewan McGregor) mieszka w pozornie utopijnym lecz zamkniętym ośrodku w połowie XXI wieku. Jak każdy mieszkaniec tego pilnie strzeżonego środowiska, ma nadzieję na wyjazd na "Wyspę", która jest ostatnim nieskażonym miejscem na Ziemi, dopóki nie odkryje, że wszystko co go otacza, to kłamstwo. Wraz z piękną Jordan Dwa-Delta (Scarlett Johansson) ucieka do świata, którego nie zna.

Obsada:

Pełna obsada

Świetna, sprawnie zrealizowana rozrywka.

bardzo dobry film , dobra robota Baya , johansson jak zwykle tylko jest ;]

Zauwazylam Inspiracje pewnym polskim dzielem Machulskiego ;)

Nic mnie tak nie irytuje jak spapranie świetnego pomysłu. Początek filmu jest znakomity i oryginalny, dialogi (póki na ekranie występuje Steve Buscemi) zabawne i miejscami błyskotliwe. Niestety od połowy filmu zamienia się to wszystko w strasznie głupie kino akcji. Poza Hollywood mógł z tego powstać bardzo dobry film, ale niestety w rękach Michaela Baya zamienił się w papkę dla 12-latków.

Futurystyczny obraz realnego zagrożenia wynikającego z łamania zasad etyki i fatalnego instynktu przetrwania narcystycznych jednostek.

Wspaniała muzyka i efekty specjalna, wartka akcja, pełna zwrotów. Materiał na powtórki.

Rzeczywiście, zostaje w pamięci, ale nie przesyca. Mało w nim patosu, ale i nie jest całkiem płytki. Jest dość "w sam raz".

z0rin
JustynaMajewska
aiczka
MRZVA
jumolugig
avrewska
murrayostril
bartje
nutinka
verdiana