Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen (2007)

The Jane Austen Book Club
Reżyseria: Robin Swicord

Pięć kobiet i jeden mężczyzna organizują spotkania, aby rozmawiać o powieściach angielskiej pisarki Jane Austen. Przez ten czas odnajdą swoje prawdziwe miłości, w małżeństwach pojawią się kryzysy, a także będą miały miejsca romanse.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ocena trochę na wyrost może, bo film właściwie niczym sie nie wyróżnia, nawet w swoim gatunku, ale bardzo przyjemnie się go ogląda, tchnie optymizmem i pozytywnie nastraja, może nawet dodaje otuchy do mało ciekawych myśli o związkach międzyludzkich, nie tylko tych damsko-męskich, trzeba zaznaczyć, choć to komedia romantyczna.
Pełen relaks.

Aha, właśnie, więcej tu romantyzmu, niż komedii, ale lekki humor też jest, co wg mnie w tym gatunku nie jest takie oczywiste, ja przynajmniej zwykle przy komediach romantycznych zastanawiam się, o co chodzi z pierwszym członem tej dziwnej nazwy.

Punkt więcej za rzeczywiście gadanie o książkach, bo zwykle takie filmy tylko to obiecują, a potem okazuje się to jedynie chwytem marketingowym. Tu jest sporo ględzenia o książkach i jest to fajnie zorganizowane ;) A już fani Austen będą zachwyceni. Chociaż... kto wie, może się mylę i jestem nietypową fanką, wszak niewielu podobał się choćby tylko pomysł Dumy i uprzedzenia i zombie, jak podobał się mnie ;)

Książki o książkach, filmy o filmach, książki o filmach i filmy o książkach - w każdym przypadku podwójna ekstaza. Tym razem lekko i zabawnie. I dużo gadania o książkach w kontekście życia bohaterów, którzy spotykają się co miesiąc by porozmawiać o kolejnej książce Jane Austen. Uwaga! Może zachęcić do czytania. Nie tylko Austen. A film nie tylko dla austenofilów. Chyba sięgnę po "Emmę"...

Iceman
Mell
annemily
shiningdiamond
midnight94
lamijka
jango
korbs
salander
sfdolon