Ostatni Władca Wiatru (2010)

The Last Airbender
Reżyseria: M. Night Shyamalan
Scenariusz:

Oparty na popularnym serialu dla dzieci pod tym samym tytułem, którego twórcami byli Michael DiMartino i Bryan Konietzko, osadzony w świecie fantasy wzorowanym na azjatyckiej metafizyce, w którym głównymi wątkami są wschodnie sztuki walki i magia. Potomek znaczącej linii Awatarów musi nauczyć się odpowiedzialnego działania, aby skutecznie stawić czoła narodowi Ognia i nie dopuścić do zniewolenia narodów Wody, Ziemi i Powietrza.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Straszna tandeta podpisana przez człowieka, który dał kinomanom "Szósty zmysł", a mnie sieciowy nick (wyszło z połączenia nazwisk M. Nighta i mojego). Przepych realizacyjny usiłuje przykryć fakt, że scenariusz to nie trzymająca się kupy bujda, a aktorzy sprawiają wrażenie, jakby ich nikt nie pilnował ani minuty. Wśród tej masy beznadziei coś jednak się broni- a jest to muzyka Jamesa Newtona Howarda- i naprawdę szkoda, że nie da się tej świetnej partytury wzmocnić wrażeniami z filmu. Szkoda.

Perspektywa sagi. Dobrze zrobione animacje żywiołów. Chodź postaci na okrętach trochę jak z zeszłej epoki Diuny [;

Najbardziej krytykowany film Shyamalana. Mi się podoba. Połączenie elementów wschodnich i fantasy przyniosło ciekawe uniwersum i baśniowy klimat. Do tego mamy piękną stronę wizualną i cudowną muzykę.

Konfucjusz70
verdiana
Blue2012
groszek
MureQ
stivo
jakilcz
thepunkcookie
mert
karaluh