Pierrepoint: ostatni kat (2005)

The Last Hangman
Reżyseria: Adrian Shergold
Scenariusz: ,

Niestety, ten film nie ma jeszcze porządnego opisu.
Spróbuj na IMDb.

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo mocny film, dobrze pokazujący mentalność kata, jego znajomych i rodziny. Z tego, co piszą na Wiki, wiernie trzyma się faktów o Pierrepoincie.
Moj jedyny problem to to, że ja naprawdę nie potrafię brać serio faceta, który na moich oczach zamieniał się w szczura i na tych swoich króciutkich łapkach zwiewał aż się kurzyło przed Oldmanem w stroju owczarka ;) W każdym razie szczerze polecam. Jest na Iplexie.

Świetna historia, jednak scenariusz pisało życie. Natomiast sam film momentami nużący, niespójny, nieprzekonywujący. Mimo to, uważam, że warto obejrzeć :)

niby nic, niby taki sobie, ale nie bylem w stanie dac temu filmowi mniej niz 7. historia dosyc pogmatwanego zycia pewnego Anglika który, jak sugeruje tytuł, zarabia na chleb pozbawiając innych życia. świetnie zagrana główna postać, klimat tamtych czasów, dobry scenariusz - polecam.

Sporym zaskoczeniem była data produkcji, oglądając miałem wrażenie że to stare dobre kino z przełomu lat 70/80 XX wieku. Timothy Spall rewelacyjnie grał oczami, tym dla mnie zbudował postać. Historia tak prosta że aż niemożliwa. Czasem kamera chce uciec, wyskoczyć przed, co daje dobry efekt.

microust
otonashi
Lamia
Ambrotos
annemily
gretaa77
nutinka
Cujo
WANROY
Uciekinier