Ostatni dom na lewo (2009)

The Last House on the Left
Reżyseria: Dennis Iliadis

Przedstawiając jeden z najgłośniejszych thrillerów wszech czasów nowemu pokoleniu, filmowcy zadają pytanie - jak daleko może się posunąć para zwykłych ludzi mszcząc się na socjopatach, którzy skrzywdzili ich dziecko. Tego samego wieczoru, kiedy przyjeżdżają do położonego na odludziu domu nad jeziorem w Collingwood, Mari (Sara Paxton) i jej koleżanka zostają porwane przez zbiegłego więźnia i jego kompanów. Jedyną nadzieją przerażonej Mari jest znalezienie sposobu na powrót do rodziców Johna i Emmy (Tony Goldwyn i Monica Potter). Niestety, napastnicy nieświadomie znajdują schronienie w jedynym miejscu, gdzie mogłaby czuć się bezpieczna. Kiedy rodzina Mari dowiaduje się o tym, co się stało, trzej napastnicy zaczynają przeklinać dzień, w którym weszli do Ostatniego domu po lewej (The Last House on the Left).

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Trzyma poziom.

Obrzydliwy i momentami tracajacy idiotyzmem.

Mimo iż remake, nadal robi wrażenie. Brutalna scena gwałtu oraz moralny dylemat stawiają nas w niekomfortowej pozycji. Gra aktorska poprawna, barę scen dosyć bezsensownych, oczywiście gorsze niż oryginał, jednak nadal warty zobaczenia.

Ale kiedy piszesz o oryginale masz na myśli Cravena z 1972 czy Bergmana z 1960? ;) Co bardziej odważni krytycy utrzymują, że to "Żródło" jest tu źródłem.

KamilMarx
rafl11
grandar
Michalwielkiznawca
niebieskiptak
Szklanka1979
PiotrKowalski
liz29
JUMAN
Ambrotos