Kosiarz umysłów (1992)

The Lawnmower Man
Reżyseria: Brett Leonard

Jobe Smith jest dorosłym mężczyzną z umysłem sześciolatka. Dobrym, spokojnym człowiekiem, któremu niespotykany talent do prac w ogrodzie zaskarbił przezwisko "Kosiarz". Choć ułomność psychiczna uczyniła z niego ofiarę miejscowych chuliganów, dzięki pogodnej naturze ma też wielu przyjaciół. Jego życie zmienia się na zawsze gdy spotyka Dr. Lawrence'a Angelo, genialnego naukowca. Angelo oburzony sprzecznymi z etyką eksperymentami jakie jest zmuszony przeprowadzić w pobliskim, ściśle tajnym instytucie naukowym, postanawia poświęcić się własnym badaniom. Korzystając z wynalezionego przez siebie leku i wirtualnej rzeczywistości sprawi, iż Jobe osiągnie najwyższy poziom inteligencji. Osiąga zadziwiające efekty: łagodny Jobe przeradza się w przepełnionego nienawiścią potwora ogarniętego żądzą władania światem. Eksperyment staje się początkiem rządów terroru.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Pomysł swego czasu świetny, ale dziś komputer nie kojarzy nam się z zagrożeniem i dziwnymi grafikami rodem z Trona, tylko z codziennym narzędziem pracy i rozrywki, więc wartość dramatyczna Kosiarza znacznie spadła. Filmowo nie było to też dzieło zbyt ambitne, więc i mizerny potencjał artystyczny dawno sczezł. Niemniej poruszenie tematu było ważne i nowatorskie, a i emocje jednak jakieś wywołuje..

No,no kiedyś pewnie powodował gęsią skórkę na rękach.Dzisiaj jednak niezachwyca swoimi efektami. Jednak sama tematyka jest częsta w filmach (różnych). Ciekawa historia SF choć nieco mroczna. Chyba można zaliczyć ten film do klasyki swego gatunku.Ale zdaje się, że jest taki podobny z udziałem Russell'a Crowe.Może ktoś pamięta tytuł?

No jeśli Crowe jest tam komputerowym tworem to właśnie ten.Dzięki :D

Że marniackie efekty - mogę zrozumieć, ale dlaczego to jest tak marnie zagrane?! Di Caprio zagrał Arnie'ego Grape'a zaledwie rok później, a zrobił to świetnie, więc już wtedy się dało!

GARN
Michalwielkiznawca
nutinka
Oversoul
annemily
Druedain
tav
tav
jango
rosemary83
Skyscore