Bibliotekarz: Tajemnica Włóczni (2004)

The Librarian: Quest for the Spear
Reżyseria: Peter Winther
Scenariusz:

Flynn Carsen (Noah Wyle), dzięki swojej niezwykłej wiedzy i sile charakteru spośród setek kandydatów zostaje przyjęty na etat do Biblioteki Metropolitalnej. Biblioteka okazuje się miejscem niezwykłym. Poza niezliczona ilością książek w jej podziemiach zgromadzone są okazałe i uznane są za zaginione, "skarby narodów". Wyobrażenie Flynna o spokojnej pracy rozwiewa się w momencie, gdy tajemnicze stowarzyszenie dokonuje kradzieży Włóczni Przeznaczenia ze zbiorów biblioteki. Wyrusza w misję odzyskania "skarbu" w najdalsze, najbardziej egzotyczne zakątki świata.

Obsada:

Pełna obsada

Tendencyjny moralitet w wydaniu familijnym. Efekty specjalne kompletnie nierealistyczne. Biblioteka, czyli to, na co liczyłam, że będzie osią filmu, pokazana przez moment, a potem to już zwykły "Indiana Jones", tylko w dużo słabszym wydaniu niż oryginał.

Średnio-niskobudżetowy film przygodowy. Jako fanowi Indiany Jonesa i okolicznych, podobało mi się (tym bardziej że mało takich filmów ostatnio powstaje), ale wątki zbytnio nadprzyrodzone można było pominąć.

Parodia przygód Indiany Jonesa. Chwilami naprawdę zabawna, ale marna pod względem technicznym i o mocno schematycznej fabule. Ot, niedzielna rozrywka.

zur887
Angel979
andrzej_dzik
targos21
MMX
MMX
filmmaniak134
ScuMmy
tav
tav
niebieskiptak
piotr54