Lokator (1927)

The Lodger: A Story of the London Fog
Reżyseria: Alfred Hitchcock

Daisy jest atrakcyjną blondynką i pracuje jako modelka. Słysząc o siódmej już ofierze „Mściciela”, który regularnie co wtorek zabija jasnowłose dziewczęta, Daisy postanawia przenieść się do domu rodziców. Tutaj częstym ich gościem jest Joe – inspektor policji - który czyni zaloty wobec Daisy. W tym samym czasie rodzice wynajmują pokój tajemniczemu lokatorowi. Choć jego zachowanie jest dość dziwne, Daisy udaje się z nim zaprzyjaźnić, ku zniecierpliwieniu Joe’go. Pewnego wtorku, pod nieobecność lokatora, Joe przeszukuje jego pokój, znajdując dowody jego prawdziwej tożsamości… Film jest oparty na motywach wydarzeń związanych z morderczą działalnością Kuby Rozpruwacza w Londynie u schyłku XIX wieku.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Zgłoś przez strone http://filmaster.pl/filmy/ - poprawiamy na bieżąco.

Zgłosiłam Ci na sugestera, możesz stamtąd wywalić

Usunięte, ale wrzuć swoją reckę proszę jeszcze raz: "Nadal nie jestem wielką fanką wczesnego Hitchcocka. Sam początek jest świetnie zrobiony i widać tu rękę przyszłego mistrza. Niestety potem tempo siada. Poza tym stała się rzecz całkowicie przekreślająca ten gatunek filmowy - zakończenia domyśliłam się po 20 minutach."

Nadal nie jestem wielką fanką wczesnego Hitchcocka. Sam początek jest świetnie zrobiony i widać tu rękę przyszłego mistrza. Niestety potem tempo siada. Poza tym stała się rzecz całkowicie przekreślająca ten gatunek filmowy - zakończenia domyśliłam się po 20 minutach.

asthmar
dcd
dcd
pajestka
wildisthewind
jango
wojtekacz
spolonio
tropicielkoni
PacMan