Władca Pierścieni: Dwie wieże (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers
Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: ,

Drużyna została rozbita, ale wyprawa, która ma na celu zniszczenie Pierścienia Władzy, trwa nadal. Frodo i Sam aby znaleźć drogę do Mordoru muszą powierzyć swoje życie Gollumowi. Pozostali członkowie Drużyny, wraz z sojusznikami ze Śródziemia, przygotowują się do bitwy z armią Sarumana. Wojna o Pierścień rozpoczęła się.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Na pewno jest świetnie wykonany, ale tematyka zupełnie mi obca. Nie lubię fantasy i kojarzy mi się tylko z dziećmi które podniecają się Harry Potterem i władcą pierścieni. Ale to tylko moje preferencje, więc niech nikt się nie bulwersuje :-)

Co mają wspólnego komercyjne książki dla dzieci o Potterze z legendarną, poważną powieścią Tolkiena?

Też się zastanawiam...

Druga część koncentruje się na walkach, które mniej lubię u Tolkiena i nie są one tam najważniejsze. Ale zrealizowane doskonale.

Druga część oparta na trylogii Tolkiena wydaje się być niedoceniana, moim zdaniem jest dużo lepsza niż część pierwsza, obfituje we wspaniałe sceny batalistyczne i perfekcyjnie oddaje klimat książki

Polecam wersje reżyserską, jest dłuższa i lepsza.

Nadal przepiękny, nadal ze wspaniałą obsadą. Ale i tak pierwszą część lubię najbardziej.

Dobra ekranizacja książki fantasy.

Nudnawa i niezbyt wciągająca kontynuacja słynnego cyklu Peter'a Jacksona. Nie polecam.

Świetna muzyka, wspaniałe sceny batalistyczne. To z tej części pochodzi mój ulubiony cytat dot. białego maga, dość kiepsko przetłumaczony na język polski. ;f

wojna, wojna, wojna = nuda.

Trudno mi zachować zdrowy osąd. jako 12latka uwielbiałam czytać Tolkiena. Myślę że gdybym obejrzała te filmy wtenczas byłabym zachwycona. Teraz pozostaje powiedzieć że na pewno jest to dobry film dla koneserów i miłośników fantasy.

najsłabsza część
momentami nudzi, ale dostanie wyższą ocenę z racji dwóch pozostałych części

Najlepsza część trylogii. Fantastyczne zdjęcia i pomysły dramaturgiczne, np. scena tańca Goluma nad przepaścią zionącą ogniem.

Hmm, pierwszy raz wbil mnie w fotel ale przeszło mi. Teraz jedynie co powoduje moje poruszenie to cudowne widoki, aż tak już się prawie spakowałam do tej Nowej Zelandii. Jednak sam projekt godny oglądnięcia, piekna baśń, z drugim albo i trzecim dnem.

klasyk .magiczny.

Ogólnie dobry, nie zachwyca, nie jestem fanka gatunku fantasy, ale pozdrawiam miłośników

Ten film uświadomił mi, jak nudna byłaby książka, gdybym nie pominął przy czytaniu dużej części opisów bagna, przez które wędrują Frodo i Gollum. Oraz: Gandalf to jedna wielka Deus Ex Machina!

Zawsze gdy oglądam czuję przepływ pozytywnej energii przez moje atomy, które cieszą się każdą sekundą wizualno- dźwiękową.

Obejrzałem materiały z produkcji tego filmu. Bardzo polecam. Wtedy otwierają się calkiem nowe "wartsty" tego dzieła i przyjemności z oglądania prawie nie ma końca.

super seria!!!

Uwielbiam tą część.

To była chyba najlepsza część

BlonD1E
Chmerson
MateuszKowalski
Kamek36
ewalechowicz
pkudron
BeatkaWaligorska
NarisAtaris
Efunia
papuga