Matrix Reaktywacja (2003)

The Matrix Reloaded
Scenariusz:

Wokół Zionu zamyka się pierścień Armii Maszyn. Jedynie godziny dzielą ostatnią enklawę ludzi na Ziemi przed losem, jaki zgotuje im armia 250000 Strażników zaprogramowanych na zniszczenie ludzkości. Mieszkańcy miasta, natchnieni wiarą Morfeusza w Wybrańca, który wypełni przepowiednię Wyroczni i zakończy wojnę z Maszynami, wszystkie swoje nadzieje i oczekiwania pokładają w Neo. On sam szuka rozwiązania, nękają go niepokojące wizje.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Sprawnie nakręcona porażka.

nie moja działaka

Zdecydowanie najgorsza część trylogii.

Można obejrzeć, bo oczywiście ciekawość bierze co było dalej, ale tylko walka z Agentem Smithem ma ten cudowny styl, co w "Matriksie". Reszta - do baaani. Wiadomo, że sequele są zwykle gorsze niż debiuty, ale to było wyjątkowo głupie samobójstwo!

Część III nie jest wcale tak zła, jak mówią ludzie. Jest chyba nawet lepsza niż część II. Wciągnęła mnie niesamowicie, nie czułam w ogóle upływu czasu, nie mogłam się ani na moment zdekoncentrować, żeby nie uronić ani sekundy akcji, która parła naprzód z zadziwiającą prędkością. Żadnych przestojów.

Oglądając ten film za pierwszym razem kołatała mi się po głowie myśl: "fajnie się to ogląda, ale jednak trochę widać, że to sequel". Wszystko wynagrodziła mi jednak końcówka zmieniająca niemal całkowicie moje wyobrażenie o świecie Matrixa. Dlatego najwyższa ocena.

Ktoś się uparł, żeby po tym, jak Neo założywszy ciemne okulary (czy on pisze na Filmaster?) odleciał w niebiosa, ściągnąć go z powrotem. I po co?

Film nie taki dobry jak pierwsza część.

Kolejny film bardzo popularny, który uwielbiają tłumy, a mnie wogóle nie interesuje. Super efekty, super wykonanie, jednak tematyka zupełnie mi obca.

Gdzie widziałeś te tłumy uwielbiające Matrix Reloaded? :)

Pewnie w Matriksie widział :P

Wystarczy zapytać kogokolwiek czy wie co to jest matrix. I co - nie będzie popularny? Może faktycznie z tym uwielbianiem przesadziłem, ale chodziło mi o to, że taka produkcja "z wielką pompą" a mnie się wogóle nie podoba.

Tyle że oceniłeś sequel Matrixa, a nie oryginał i do tego piję :)

spytaj jakiegokolwiek fana Matriksa, czy lubi Matrix Reloaded (czyli kontynuację filmu Matrix) - tych, co go uwielbiają nie będzie znowu aż tak wiele...

Wszystkie reaktywacje sa do dupy.

Żenujący sequel świetnego filmu Matrix. Znane są przypadki, w którym obejrzenie tej części trylogii obrzydziło widzom na zawsze część pierwszą. Oglądać tylko dla śmiechu i efektów specjalnych, koniecznie z napojem alkoholowym pod ręką.

Niestety sequel nie dorównał poprzednikowi który już na dobre wpisał się w kanon klasyki. Po obejrzeniu pierwszej części długo dochodziłem do siebie. Po Reaktywacji pozostał jedynie słony smak popcornu i nadzieja na jakieś spektakularne zakończenie Rewolucji : ) Mimo że legendy nie udźwignął to świetnie się ogląda i rozrywka jest na poziomie. Jednak brak mu "tego czegoś" co sprawiało że po seansie pierwszego Matrixa zbierałem szczękę z podłogi.

Film wart zobaczenia ze względu na konieczność wyrobienia sobie opinii na temat filmu, na który składają się trzy części. Moim zdaniem zdecydowanie gorszy od części pierwszej.

[z dyskowego archiwum: 2003-06-11 10:15] The Matrix Reloaded. "Matrix" film - legenda. Zmierzyć się z legendą - chyba trochę to przerosło twórców. Dużo nowych postaci, tylko po co? Pojawienie się niektórych jest zupełnie nieuzasadnione a w każdym razie nie wnosi nic do treści. Sceny walki mnożą się w drugiej połowie filmu i... również trochę bez uzasadnienia. Komputerowa animacja momentami zdecydowanie zbyt widoczna. Panowie Wachowscy wybudowali, sporym nakładem, kilka kilometrów własnej autostrady i katowali mnie przewracającymi się i wpadającymi na siebie samochodami przez jakieś 15 minut. Monica Bellucci... rozczarowanie... i wygląda koszmarnie!
Pozostanę fanem pierwszej części. Może "The Matrix Revolutions" zmieni moją ocenę całości.

Sztos

super firm

Bardzo fajny film :) Ale i tak lepsza była czesc matrix Rewolucja:)

Wymiata!

mega dobry filmos

wracam bardzo często.

Uwielbiam matrixa!

Matrix to Matrix, otworzył nowy rozdział jak Avatar

Chmerson
krzysztofek1003
nutinka
Guma
AgaLatma
AleksandraSzmit
LukaszMazur
NarisAtaris
King
PanChmiiel