your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Surykatki (2008)

Tytuł oryginalny: The Meerkats

Reżyseria: James Honeyborne

Film dokumentalny ukazujący egzystencje surykatek żyjących na jednym z najtrudniejszych do przetrwania środowisk na Ziemi. Autorzy w humorystyczny sposób opowiadają o relacjach rodzinnych tych małych ssaków zamieszkujących afrykańską pustynię Kalahari. Twórcy zwracają uwagę na podobieństwa w zachowaniu tej gromady i naszej społeczności. (filmweb.pl)

Obsada:

bartje bartje ocenił(a) Surykatki

8 gwiazdki

Anu Sza Anu Sza ocenił(a) Surykatki

7 gwiazdki

Sparkytwilight Sparkytwilight ocenił(a) The Meerkats

9 gwiazdki

ema555 ema555 ocenił(a) The Meerkats

10 gwiazdki

anul anul ocenił(a) The Meerkats

9 gwiazdki

habdank habdank napisał(a) o Surykatki (8)

Wzruszające, fascynujące widowisko. Dzięki muzyce i doskonałym zdjęciom postał przyrodniczy film akcji na prawdę poruszający.

8 gwiazdki

deliberado deliberado napisał(a) o Surykatki

Dziesiątki tysięcy godzin nakręconego z bardzo wielu ujęć materiału filmowego i późniejszy znakomity montaż pozwoliły bardziej stworzyć wyreżyserowane widowisko aniżeli dokument przyrodniczy. Im bliżej końca tym bardziej mi to przeszkadzało, choć rozumiem, że taki zabieg bardziej angażuje widza. Sam przyznam, że scenę polowania węża oglądałem z podwyższonym tętnem.

7 gwiazdki

Aquilla Aquilla napisał(a) o Surykatki

Genialne widoki i świetna muzyka - to główne zalety tego filmu. Szkoda tylko, że kręcąc go twórcy najwyraźniej chcieli się podpiąć pod popularność serialu Meerkat Manor. Film bardzo dobry, ale serial mimo wszystko lepszy.

8 gwiazdki

verdiana verdiana napisał(a) o Surykatki

Cudowna, cudowna, cudowna dokumentalna opowieść o życiu surykatek. Skrajna odmiana po obejrzeniu "Zatoki" o delfinach. Surykatki polecam każdemu na poprawę nastroju.

10 gwiazdki