Surykatki (2008)

The Meerkats
Reżyseria: James Honeyborne

Film dokumentalny ukazujący egzystencje surykatek żyjących na jednym z najtrudniejszych do przetrwania środowisk na Ziemi. Autorzy w humorystyczny sposób opowiadają o relacjach rodzinnych tych małych ssaków zamieszkujących afrykańską pustynię Kalahari. Twórcy zwracają uwagę na podobieństwa w zachowaniu tej gromady i naszej społeczności. (filmweb.pl)

Obsada:

Wzruszające, fascynujące widowisko. Dzięki muzyce i doskonałym zdjęciom postał przyrodniczy film akcji na prawdę poruszający.

Cudowna, cudowna, cudowna dokumentalna opowieść o życiu surykatek. Skrajna odmiana po obejrzeniu "Zatoki" o delfinach. Surykatki polecam każdemu na poprawę nastroju.

Genialne widoki i świetna muzyka - to główne zalety tego filmu. Szkoda tylko, że kręcąc go twórcy najwyraźniej chcieli się podpiąć pod popularność serialu Meerkat Manor. Film bardzo dobry, ale serial mimo wszystko lepszy.

Dziesiątki tysięcy godzin nakręconego z bardzo wielu ujęć materiału filmowego i późniejszy znakomity montaż pozwoliły bardziej stworzyć wyreżyserowane widowisko aniżeli dokument przyrodniczy. Im bliżej końca tym bardziej mi to przeszkadzało, choć rozumiem, że
taki zabieg bardziej angażuje widza. Sam przyznam, że scenę polowania węża oglądałem z podwyższonym tętnem.

bartje
Szklanka1979
Sparkytwilight
ema555
anul
moremore
Habdank
deliberado
Aquilla
verdiana