Mumia (1999)

The Mummy
Reżyseria: Stephen Sommers

Starożytny Egipt czasy Sethiego I. Potężny kapłan Imothep, obdarza miłością nałożnię faraona - Anck Su Namun. Zostaje za to obłożony klątwą i pochowany żywcem. Trzy tysiące lat później grupa amrykańskich oposzukiwaczy skarbów oraz bibliotekarka Evelyn Carnahan wyruszają do Miasta Umarłych - Hamunaptry. Tam odkopują mumię kapłana i ją wskrzeszają. Od tego momentu starają się uratować swoje życie i świat przed zagładą, której sprawcą ma być Imothep.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Jak dotąd jedyny film niebędący komedią, na którym mimo wysiłków nie mogłam przestać się śmiać. Mimo to jeśli ktoś chce na wieczór jakiejś gumy do żucia dla oczu, to może zaryzykować. Odpoczynek dla szarych komórek.

Jeden z najlepszych filmów przygodowych, jakie widziałam. Bawi, straszy, wciąga, intryguje, przykuwa uwagę na całe 2 godziny. Z przyjemnością go jeszcze kiedyś obejrzę.

Mimo wad, nie mogłem się od niego oderwać. Jak ktoś lubi fantastykę (egipskie wariacje o grobowcach, skarbach, klątwach) i chce się pośmiać to polecam, bo to dobry odmóżdżacz.

Tu masz rację. Uśmiałam się jak norka na tym. Aż koleżance, która poszła ze mną na to do kina, było trochę wstyd. :)

Fi5heR
JustynaMajewska
duzulek
MRZVA
jsbach
slowcheetah
tayla69
psokol
Blue2012
KasiaKhadraoui