Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego (1988)

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
Reżyseria: David Zucker
Scenariusz: ,

Zwariowani twórcy komedii "Czy leci z nami pilot?" ponownie zapraszają nas do zabawy w wielkim stylu. Leslie Nielsen powraca jako niezapomniany gliniarz Frank Drebin, czyli twardogłowy szef legendarnego Wydziału Specjalnego. Tym razem próbuje udaremnić zamach na samą królową Elżbietę. Jakby tego było mało, w intrygę wplątują się jaszcze Priscilla Presley, O.J.Simpson, wypchany bóbr, dwie drużyny bejsbolowe oraz cały asortyment dziwacznych postaci. Ich zwariowane przygody nieprawdopodobne gagi rozśmieszą Cię do granic możliwości...
[opis dystrybutora do wydania DVD]

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Pewnie dawniej dałbym temu filmowi 9. Jest to najlepsza produkcja (wraz z całą trylogią) będąca parodią popularnych filmów amerykańskich. Niestety gdy wiem o każdym dowcipie który się pojawi na ekranie nie mam już przyjemności z oglądania. Film można oglądać do czasu gdy w tle jest jeszcze coś na co wcześniej widz nie zwracał uwagi. Gdy nie ma już niczego takiego seans staje się bezsensowny.

W odróżnieniu od innych produkcji tego typu ten film na prostą fabułę policyjno - kryminalną, która mogłaby być odcinkiem serialu kryminalnego (takiego lekko fantastycznego). To wyróżnia produkcję na tle tych z na siłę sklejonych w całość gagów.

Jsudor
Ajdaho
avrewska
Blue2012
bttfisthebest
beznazwybez
AgaL
AnnaSak
olak3213
PiotrKowalski