Omen (1976)

The Omen
Reżyseria: Richard Donner

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci.Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine Lee Remick tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn Gregory Peck uznaje za swojego syna sierotę, którego matka zmarła przy porodzie. Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą. Kiedy Damian dorasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Gdy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czjącego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczby 666.

Obsada:

Pełna obsada

Zawiera jedną z najsłynniejszych scen dekapitacji w dziejach kina. Nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, choć to przecież klasyka.

Dzisiaj o 20 10 na Ale kino ten wybitny horror. Dla fanów kina tego typu wręcz lektura obowiązkowa.

Nie potrafię już na poważnie obejrzeć czegoś takiego. Nie znajduję w sobie choćby minimalnych chęci na "wczucie się w konwencję". Kit.

Świetna produkcja.

ten film jest mega przerażający

ten film jest mega staszny!

Guma
Jsudor
Ajdaho
Giibarathrum
Qgwastroblem
rusty
KataCzy
mkvili
Kentaaco
Blue2012