Wiadomości bez cenzury (2008)

The Onion Movie
Reżyseria: Tom Kuntz, Mike Maguire

Obraz ten w sposób satyryczny interpretuje wydarzenia, które dzieją się na świecie oraz przedstawia najbardziej interesujące ludzkie zachowania, również w krzywym zwierciadle. "Cebulowe wiadomości" prowadzi Norm Archer, dla którego najbardziej liczy się przekazywanie prawdziwych i szokujących informacji.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

jedynym dobrym elementem tego filmu jest to ze norm archer ktory prowadzi cebulowe wiadomosci walczy z komercja podczas wiadomosci

Dla mnie pycha - znam portal "The Onion" i to jest świetna satyra, w stylu naszego "Nowego Pompona": w świat poważnych zdarzeń wsadza się jeden absurd i konsekwentnie rozwija w formie niusa. Jak na moje oko nawiązuje budową do dzieł Monty Pythona, a zwłaszcza w momencie, gdy krytycy w filmie oceniają film... =} Poza świetnymi pseudo-niusami sama akcja jest dość pretekstowa, ale nie razi brakiem sensu. Zakończenie pokazuje jednak, że scenarzyści byli w stanie zgrabnie podsumować te wątki. "Wiadomości bez cenzury" to inteligentna rozrywka, ale bez większych ambicji filmowych - filmaniacy mogą mieć to nawet za złe, ale jako miłośnik humoru i satyry poczułem się zadowolony.

patrycja76
bartje
GARN
MureQ
jakilcz
lamijka
tomeknera
Ambrotos
john_doe
asiula90