Inni (2001)

The Others
Reżyseria: Alejandro Amenábar
Scenariusz:

Koniec II wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym witoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię - alergię na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu i dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dziecinne fantazje?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ten film jest tak wspaniały, że będę do niego wracał wielokrotnie. Wart posiadania własnej kopii. Dobry pomysł na prezent dla mnie ;) .

Świetna rozrywka, zwłaszcza do oglądania we dwoje, bo nawzajem napędza się koło strachu, ale jednocześnie nie podskakuje się na widok własnego cienia. ;)

Niestety domyslilam sie jakie bedzie zakonczenie fimu w ciagu pierwszej minuty jego trwania.

Nudne... dłuży się niesamowicie, człowiek wręcz przy nim zasypia - do tego stopnia, że nawet końcówka nie zaskakuje.

To jeden z moich ulubionych filmów. Piękna scenografia, niesamowita muzyka i na podstawie bardzo dobrej książki. Jestem w stanie się pokłócić o ten film.

Piękny, klimatyczny dwór i rozgrywające się w nim wydarzenia dostarczają wielu emocji. Chyba mam nowy ulubiony horror.

Racja, to nie może być horror, bo za bardzo mi się podobał ;) A horrorów normalnie nie lubię ;)

Dla mnie to horror metafizyczny. Z każdą minutą coraz bardziej przechodzi się na drugą stronę. Bardzo silnie podziałał na mnie ten film.

Ja wolę "Szósty zmysł", bo jest znacznie lepszy w wielu elementach. "Inni" ewidentnie czerpią inspirację tym wybitnym filmem i niestety obraz trochę wieje nudą.

A ja cały czas miałem ciary, a na "Szóstym zmyśle" jakoś nie.

Prawdziwie upiorna historia ale jakże pełna humoru (a może to tylko moje odczucie?)...

Znakomite dzieło Amenábara.

dość słabe to było...

Świetny film.

z0rin
JustynaMajewska
Efunia
redo123
patrycja76
jsbach
slowcheetah
Wcharabanc
Impudicityug
Antaq